Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

16.09.2020


Alates käesolevast nädalast kuni septembrikuu lõpuni saavad Pärnu üldhariduskoolide õpilased teha treenerite juhendamisel tutvust viie põneva spordialaga. Õpilased proovivad sõudmist, lauatennist, taekwondo’d, keharaskustreeningut ehk street workout’i ning kahevõitlust.

Neid alasid tutvustatakse koolinoortele kehalise kasvatuse tundides, ent mitte koolimajas, vaid spordiklubides kohapeal. Lapsi juhendavad Pärnu sõudeklubi, Pärnu Kalevi sõudekeskuse, Pärnu lauatenniseklubi Vint-90, Pärnu taekwondo klubi, tänavaspordiklubi Neighbar ning spordiklubide Invicta ja MMAces treenerid.

Kehalise kasvatuse tundide rikastamise idee ei ole Pärnus uus – seda praktiseeriti siin ka eelmisel aastal, kui linnavalitsus lükkas koos üldhariduskoolide ja Raba 5 noortekeskusega käima kehalise kasvatuse mitmekesistamise programmi. Kõik klassid-koolid, kes soovi avaldasid, said osa oma kehalise kasvatuse tunde viia läbi Raba 5 noortekeskuses.

Raba 5 noortekeskuse kehalise kasvatuse tundide mitmekesistamise programmi on osa ülelinnalisest koostööprogrammist „Pärnu linn kui õpikeskkond“ (PÕK). PÕK-programm on ülelinnaline huvikoolide, üldhariduskoolide ja linna territooriumil tegutsevate asutuste koostööprogramm, mille eesmärgiks on lõimida formaalset ja mitteformaalset õpet, kaasates sellesse protsessi erinevaid koostööpartnereid, kes soovivad kaasa lüüa kooliõppekava rikastamisel ja aitavad luua mitmekülgseid võimalusi õppimiseks. See tähendab, et õppimine ei toimu ainult klassiruumis, vaid erinevate koostööpartnerite juures ja erinevates õpipaikades üle linna. Tänu PÕK-programmile saavad õpilased võtta õppeprogramme ja õpitube kõikidest Pärnu munitsipaalhuvikoolidest ning ka muuseumidest ja teatrist.

Uudsed rulakooli kehalise kasvatuse tunnid osutusid Pärnu linnavalitsuse spordinõuniku Maarja Tammai sõnul väga menukateks: vilunumad sõitjad said oma sõiduoskusi lihvida ning need õpilased, kes ei olnud varem rulatamise või trikirattasõiduga kokku puutunud, katsetasid huviga järele, mida need tänavaspordialad endast kujutavad. „Kuna koolidele see algatus meeldis, siis soovisime sel kevadel kehalise tundidesse integreerida veel teisigi spordialasid. Meie ideega tulid kaasa väga paljud Pärnus tegutsevad spordiklubid. Olime broneerinud üle linna eri klubides tohutu hulga kehalise tunde ja tellinud kaugemalt tulevatele lastele seetarvis bussidki, siis aga saadeti koolid distantsõppele. Nüüd siis proovime uuesti ja pisut tagasihoidlikumas mahus,“ selgitab spordinõunik.

Lisaks ainetunni rikastamisele on septembrikuistel spordiklubides toimuvatel kehalise kasvatuse tundidel täita veel teinegi oluline roll - kuna tänavu sügisel ei toimu koroonaviiruse leviku tõttu Pärnu spordihallis koolinoorte spordimessi, asendavad spordiklubidesse viidud kehalise tunnid mõneti ka seda üritust. „Eelmise aasta spordimessi külastas pea 500 Pärnu üldhariduskoolide õpilast, kes osalesid erinevate spordialade näidistundides. Kuna spordimess ja PÕK-programm on oma eesmärgilt sarnased, teeme sel sügisel spordimessi koos PÕK-programmiga mobiilsel kujul ning viime õpilased koos kehalise õpetajaga spordibaasi kohale. Nii ei korralda me suurt rahvaüritust ja erinevate koolide õpilased ei puutu omavahel kokku. Samas näevad koolilapsed vahetult, kus ja milliste vahenditega sporditreeninguid reaalselt läbi viiakse.“

Käesolevaks nädalaks on kõik tunnid täidetud, kuid perioodiks 21.-30. september on koolidel veel võimalik oma osalemine kirja panna. Seda saab teha veebipõhiselt.

Mobiilset spordimessi ja PÕK-spordiprogrammi korraldavad Pärnu linnavalitsuse haridusosakond ning kultuuri- ja sporditeenistus.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.eeKoroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid