Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

17.09.2020

Septembrikuu teises pooles peetakse Eestis traditsiooniliselt üleeuroopalist spordinädalat. Tänavu toimub spordinädal 23.-29. septembrini ning Pärnuski on siis tulemas mitmeid liikumist ja tervislikke eluviise soosivaid ettevõtmisi.

Pärnu linnavalitsuse spordinõunik Maarja Tammai ütleb, et ideaalis ei peaks liikumisharjumuse vajalikkuse meelde tuletamine käima projekti- ega kampaaniakorras, kuid vahel on positiivseks muutuseks vaja väikest taganttõuget ning just selleks ongi üle-euroopaline spordinädal ellu kutsutud.
„Me ei tohi unustada, et regulaarne kehaline aktiivsus on oluline nii füüsilisele kui vaimsele tervisele. Täna on see teadmine olulisem kui kunagi varem,“ märgib spordinõunik.

Spordinädalale annab avalöögi kolmapäeval, 23. septembril toimuv üle-eestiline heategevuslik noorte teatejooks. Laste tervislikku elustiili ja liikumisharjumusi propageerival jooksul võtab üle Eesti mõõtu ligemale 12 000 5.-9. klasside õpilast. Koolinoored jooksevad nende laste heaks, kes on kaotanud jooksuvõime.

Pärnus toimub teatejooks Pärnu Rannastaadionil, stardi sellele annab president Kersti Kaljulaid.

Pühapäeval, 27. septembril on kõik väikesed ja suured rattasõbrad oodatud II Pärnumaa rattaorienteeriumisele. „Pärnumaa liigub 2020“ rahvaspordisarja kuuluv liikumisüritus on mõeldud tervele perele, sõltumata ratturite spordivarustuse tasemest ja oskustest. Tegemist on mõnusa ja rahuliku kogupereüritusega, kus aega ei võeta ja kohti ei selgitata.

Liikumisele pühendatud spordinädal pakub teisigi võimalusi nii kollektiivseks, individuaalseks kui perekondlikuks sportimiseks. See nädal on ka hea aeg leida endale pikkadeks sügise- ja talvekuudeks mõne uue hobi näol sisukat ajaviidet. Mitmed Pärnu spordiklubid korraldavad septembris avatud uste päevi ja tasuta näidistreeninguid.

Kindlasti tasub läbi astuda ka uuest Pärnu Raja ujulast ning proovida ära sealsed basseinid. Kepikõndijaid, rattureid, rullsuusa- ja uisutajaid ning niisama jalutajaid ootab Pärnus kümneid kilomeetreid kergliiklusteid. Trennitegijate päralt on üle linna kaheksa avalikku välijõusaali.

Pärnu haridusasutused alustasid sportlike vabaõhutegevustega juba septembri keskel ning need jätkuvad algaval teemanädalalgi.

Pärnus toimuvate liikumis- ja spordisündmuste ning -tegevustega saab end jooksvalt kursis hoida Facebooki lehe Pärnu Sport vahendusel, üle-eestiliselt kajastab spordinädala tegevusi leht spordinadal.ee.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid