Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

21.09.2020


Täna pärastlõunal Pärnu linnavalitsuses toimunud Pärnu Täiskasvanute Gümnaasiumi (PTG), Pärnumaa Kutsehariduskeskuse (PK), linnavalitsuse ning haridus- ja teadusministeeriumi (HTM) esindajate kohtumisel täpsustati üksikasju, milles enne PTG ja PK liitmist on vaja kokku leppida.

Kohtumisel osalesid linnapea Romek Kosenkranius, abilinnapea Varje Tipp, haridusosakonna juhataja Ene Koitla, haridusnõunik Katrin Markii, PTG direktor Karin Kurvits, õppejuht Kaire Jakobson ja õpetaja Eve Zekker ning kutsehariduskeskuse direktor Riina Müürsepp, finantsjuht Elve Lääts ja arendusjuht Thea Tammeleht-Abraham. Videosilla vahendusel ütlesid sõna sekka HTMi täiskasvanuhariduse osakonna juhataja Terje Haidak ja kutsehariduse büroo nõunik Meelis Mereküla.

Esmalt meenutas Kosenkranius, et nii riigi kui linna eesmärk on suurendada kutseõppeasutuste ja gümnaasiumite koostööd ning pakkuda õppijatele mittekülgsemaid valikuid. Selle kohta, kuidas seda teha, on nii PTG kui kutsehariduskeskus koostanud omapoolse kontseptsiooni, milles asutigi nüüd ühisosa otsima.

Linnavalitsus on teinud ettepaneku, et kahe kooli liitmisel tekiks Pärnumaa Hariduskeskus. Kuna juriidiliselt on lihtsam kahe erineva omandivormiga (kutsehariduskeskus kuulub riigile, PTG linnale) õppeasutusi liita, on valitud tee, kus PTG lõpetab tegevuse ja mittestatsionaarset õpet hakkab Pärnus pakkuma kutsehariduskeskus, mis nimetatakse ümber Pärnumaa Hariduskeskuseks. Teine variant olnuks mõlema kooli tegevus lõpetada ja luua uus. „Praegu on tegemist uue asutuse loomisega läbi liitmise,“ selgitas Kosenkranius.

„Kui hädasti on vaja kolida, siis on Pärnu Täiskasvanute Gümnaasium selleks in corpore (üheskoos) nõus,“ ütles PTG direktor Karin Kurvits. Kosenkraniuse sõnul vajavad õpetajad garantiid, et nad võetakse uude kooli tööle. Pärast arutelu teemal, et õpilaste arvu kahe aasta pärast on keeruline prognoosida, leidis linnapea, et põhimõtteliselt on võimalik sellist garantiid soovijatele pakkuda.

Kurvitsa jutu järgi peaks iga lend kolima koos oma klassijuhataja-õppenõustajaga ja neid peaks ees ootama vaikne õpikeskkond. „Olen päri, et õpilased lähevad üle koos oma õppenõustajaga,“ lausus Müürsepp. Tema sõnul on ka PTG jaoks eraldi korruste eraldamine võimalik, kuid see eeldab kutsehariduskeskuse-siseseid ümberkorraldusi ja täpsemat ruumivajaduste tundmist. Lepiti kokku, et PTG esindajad lähevad kutsehariduskeskuse ruume vaatama, leidmaks sobivaid lahendusi nii klassiruumideks, tugiõppe korraldamiseks kui teisteks tegevusteks.

Oktoobri teisel ja kolmandal nädalal kohtub töörühm PTK hoolekogu, õpilasesinduse ja õppenõukoguga ning kutsehariduskeskuse nõunike kogu ja õpetajatega. Kosenkranius tundis huvi, kas PTG hinnangul oleks vaja juba varem õpilastega kohtuda, ent kooli õppejuht Kaire Jakobson arvas, et kavandatud aeg on sobiv, sest selleks ajaks jõuavad õpilased oma küsimusi koondada.

Oktoobri lõpus ja novembri keskel on töörühmal kavas arutada õppeprotsessi, ruumide kontseptsiooni jt esile kerkinud küsimusi. Seejärel hakkab kahe kooli liitmist arutama volikogu haridus- ja kultuurikomisjon, et tõenäoliselt 16. detsembri Pärnu linnavolikogu istungil langetada otsus, kas kaks õppeasutust liita alates 1. septembrist 2022 või mitte.Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid