Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

25.09.2020

Pärnu linnavalitsus ja Tre Raadio jätkavad iga-aastast helkuripuu tava avades selgi sügisel Pärnu kesklinnas helkuripuu. Sündmus toimub esmaspäeval, 28. septembril kell 12.30 ja nagu on traditsiooniks saanud, ehitakse esmaste elupäästjatega südalinna Lastepargis kasvav mägimänd. Helkurid riputavad puu külge Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja raadio esindajad.

2015. aastal suvepealinnast alguse saanud ja tänaseks üle-eestiliseks kasvanud helkuriaktsiooniga pööratakse inimeste tähelepanu ohutule liiklemisele ning tuletatakse meelde helkuri kandmise vajalikkust. On ju helkuri kandmine pimedal ajal jalakäijale kohustuslik nii valgustatud kui valgustamata teel.

Varasematel kordadel kutsusid helkuripuu projekti eestvedajad kogukondi ja asutusi ehtima oma piirkonna helkuripuid täpselt ühel ja samal ajal, kuid tänavu kestab väikeste elupäästjate puude külge riputamine pikemat aega.

Pikemale perioodile hajutatud ehtimistegevus võimaldab tõmmata pimedal ajal ohutult liiklemise teemale rohkem tähelepanu. „Sel korral ootame kõiki huvilisi kaunistama oma helkuripuu või -puud ajavahemikul 28. septembrist kuni 9. oktoobrini. Iga kogukond hangib helkurid, valib oma piirkonnast välja sobiva puu ning ehib siis selle üheskoos ära. Palume aktsiooniga kaasatulijail registreerida oma helkuripuu(de) aadress või asukoht, et saaksime ülevaade, kui palju ja millistes kohtades üle Eesti helkuripuid asub. Registreerimisvormi leiab HELKURIPUU Facebooki lehelt või siis tuleks registreerimiseks kirjutada mulle aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.,“ selgitab üle-eestilise helkuripuu projekti eestvedaja, Tre Raadio saatejuht ja toimetaja Regina Jaakson.

Helkuripuude endi mõte on aga samaks: kel on helkur üle, saab selle puule riputada. Kel on see väike elupäästja puudu, saab helkuri puult võtta ning end pimedal ajal nähtavaks teha.


Lisainformatsioon:
Regina Jaakson
54517167
regina[at]tre.ee


Pressiteate edastas:
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid