Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

30.09.2020


Pärnu linnavalitsus kutsub Pärnu(maa) ettevõtjaid pärast suvist vahepausi taas kokkusaamisele. Kui kevadel kohtuti eriolukorra tõttu virtuaalselt, siis sel korral toimub ettevõtjate ümarlaud Pärnu keskraamatukogu suures saalis.

Teisipäeval, 6. oktoobril kell 15 toimuval ümarlaual tulevad Pärnu linnavalitsuse ettevõtluse spetsialisti Toomas Toodu sõnul ettekandele kaks põnevat ja ettevõtjale vajalikku teemat.

Digitaliseerimise meetmetest tuleb pärnakatele rääkima Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) toetuste keskuse ettevõtlustoetuse valdkonna juht Maria Värton. Digitaliseerimine on Toodu ütlust mööda täna aktuaalsem ja olulisem tegevus kui kunagi varem.

„Koroonakriis näitas väga selgelt, kuivõrd vajalik on ettevõtluses, sõltumata ettevõtte tegevusvaldkonnast, olla maksimaalselt digitaliseeritud. Paljud tootmis- või teenindussektori ärid on mõistnud, et oma tegevuse senisest ulatuslikum digitaliseerimine aitab neil kohaneda kiiresti muutuvate oludega, olla oma töös paindlikum ja täpsem ning pakkuda kliendile paremat teenuse või toote kvaliteeti. Tööprotsesside automatiseerimine ei ole ammu enam tuleviku, vaid oleviku võtmeküsimus. See on suund, millega tegelemist ei saa lükata tänasest homsesse,“ tõdeb Toodu.

Oma kogemusi EAS-i pakutavate meetmete rakendamisel jagab osaühingu PlasmaPro juhatuse liige Tiit Talvaru. Plasma-, laser- ja gaasilõikust ning metallidetailide painutust ja lihvimist pakkuv Pärnu tööstusettevõte on teinud koostööd erinevate organisatsioonidega ning julgustab aktiivsele koostööle teisigi.

Ümarlaual astub üles ka Fortum Eesti AS juhatuse liige Margo Külaots, kelle ettekanne keskendub energeetika tulevikule ja targale tarbimisele. Energeetika ja tarbimine on Toodu hinnangul teemad, mille tähtsust on võimatu ülehinnata. „Vastutustundlik ja jätkusuutlik tarbimine, seal hulgas ka tark energiatarbimine, puudutavad meid kõiki olenemata sellest, kus me elame või töötame. Ettevõtjate jaoks on äärmiselt vajalik olla tuleviku energeetika võimalike perspektiividega hästi kursis,“ märgib Toodu.

Ettekannetele järgneb vabas vormis arutelu.

Pärnu keskraamatukogu suur saal mahutab sadakond inimest, ent terviseriskide maandamiseks on ettevõtjate ümarlaual osalejate arv piiratud.
Huvilistel tuleb end üritusele registreerida, seda saab teha Fienta keskkonnas.

Pärnu ettevõtjate oktoobrikuine ümarlaud kuulub üle-eestilise ettevõtlusnädala Pärnu programmi. Ümarlauda korraldab Pärnu linnavalitsus ning see on kõigile tasuta.


Vaata järele:
» Ümarlaua ülekanne (Facebook)
» Digitaliseerimisest (Maria Värton, EAS)
» Energeetika tulevik. Kaugküte ja –jahutus. Nutikad lahendused (Margo Külaots, Fortum Eesti)
»

Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid