Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

06.10.2020

Pärnu linnavalitsus tuletab 1. klassi laste vanematele meelde, et linn maksab esimese klassi lastele koolitoetust, mis on 100 eurot lapse kohta.

6. oktoobri seisuga on sel sügisel Pärnus kooliteed alustanud 562 lapsest saanud toetuse kätte 444 esimese klassi last. Septembrikuu jooksul välja makstud toetuse kogusumma on 44 400 eurot. Praegu on menetluses veel 16 taotlust, kuid enam kui saja lapse eest on taotlused veel laekumata.

Õigus koolitoetusele on Pärnu koolides esimesse klassi mineval lapsel ja tema vanemal, eestkostjal või hoolduspere vanemal, kui nende elukoht on rahvastikuregistri järgi Pärnu linn (linn kui omavalitsus). See tähendab, et nii lapse üks vanem, eestkostja või hoolduspere vanem kui kooli minev laps peavad olema lapse koolimineku aasta 1. jaanuari seisuga ning ka toetuse taotlemise ajal Pärnu linna elanikud. Koolitoetust makstakse ka erakoolide õpilastele.

Toetuse saamiseks tuleb esitada taotlus e-keskkonnas ARNO.

Käimasoleval õppeaastal 1. klassi läinud laste eest saab koolitoetuse taotlusi esitada veel oktoobris, novembris ja detsembris. Toetused makstakse välja iga kuu pärast 20. kuupäeva.


Vaata lisaks: Esimesse klassi mineva lapse koolitoetus


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid