Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

07.10.2020

Suviselt soojad sügisilmad saavad peagi mööda ning langev õhutemperatuur ühes tugevnevate tuulepuhangutega toob parkidesse ja aedadesse rohkelt riisumistööd. Pärnu keskuslinna elanikud saavad oma kinnistult kokku rehitsetud puulehtede, muru kui muude aiajäätmete tasuta äravedu tellida aktsiaseltsilt Ragn-Sells.

Ilma rahata veoteenuse tellimiseks tuleb haljastus- ja aiajäätmed pakendada konteinerisse, kus ongi vaid biolagunevad aiajäätmed või siis biolagunevatesse kottidesse. Enamasti on biolagunevad prügikotid rohelist värvi, kuid pakendamiseks sobivad ka muud tooni biolagunevad kotid. Pärnus saab biolagunevaid kotte saab osta Pärnu Haldusteenuste kontorist Suur-Sepa 16 ja Pakendikeskusest Pae 1.

Aiajäätmete konteiner võib Pärnu linnavalitsuse keskkonna ja heakorra peaspetsialisti Marve Virunurme sõnul olla kõige tavalisem plastikust prügikast või- konteiner, mida müüvad nii jäätmekäitlusettevõtted kui aiandus- ja ehituspoed. Oluline on lihtsalt jälgida, et sellesse konteinerisse kogutaks ainult aia- ja haljastusjäätmeid, mitte aga midagi muud. „Söögijäägid, mis on samuti biolagunevad, aiajäätmete konteinerisse ei käi, nende käitlemiseks on teised võimalused. Samas näiteks peenramaalt, kasvuhoonest või õunapuu alt ära viskamisele minevad viljad ja saadused on aiajäätmed ning need tohib koos teiste biolagunevate aiajäätmetega konteinerisse panna,“ selgitab Virunurm.

Haljastus- ja aiajäätmete äraveo soovist tuleb aiaomanikul Ragn-Sellsile ise teada anda telefoninumbril 606 0439 või e-posti teel parnu[at]ragnsells.ee. Pärast tellimuse esitamist teatab Ragn-Sells päeva, millal vedu toimub. Soovitav on panna kotid või konteiner veopäeval jäätmeveokile võimalikult ligipääsetavasse kohta.

Aiajäätmete tasuta veo teenus kehtib üksnes Pärnu linna kui asustusüksuse territooriumil. Tasuta leheveo aluseks on korraldatud jäätmeveohange (kehtib 2022. aasta lõpuni).

Soovi korral saab aias tekkivaid biolagunevaid jäätmeid ka ise OÜ Paikre prügila kompostimisplatsile viia. Puuoksi-kände ja muid haljastusjäätmeid võetakse kompostimisplatsil vastu aastaringselt, aga tegemist on tasulise teenusega.

Kõige keskkonnasõbralikum ja odavam on aia- ja haljastusjäätmeid oma aias ise ära kompostida. Jäätmete, sh ka puulehtede, põletamine koduaedades ei ole lubatud.

Vaata ka: Biolagunevate jäätmete kogumine ja äraevedu

Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid