Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

09.10.2020

Septembrikuu kahel viimasel nädalal said Pärnu üldhariduskoolide õpilased tutvuda lähemalt viie spordialaga: sõudmise, lauatennise, taekwondo, keharaskustreeningu ehk street workout’i ja kahevõitlusega.

14.-30. septembrini väldanud mobiilse spordimessi ja ülelinnalise koostööprogrammi „Pärnu linn kui õpikeskkond“ (PÕK) raames avanes kõigil Pärnu üldhariduskoolidel võimalus viia õpilased seitsmesse spordiklubisse kehalise kasvatuse tundi. Pakutud võimalusest haarasid kinni Pärnu Kuninga, Ülejõe, Rääma, Raeküla, Tammsaare ja Waldorfkool ning Jõõpre kool. Nende koolide õpilasi juhendasid Pärnu sõudeklubi, Pärnu Kalevi sõudekeskuse, Pärnu lauatenniseklubi Vint-90, Pärnu taekwondo klubi, tänavaspordiklubi Neighbar ning spordiklubide Invicta ja MMAces treenerid.

Kokku andsid spordiklubid lastele 70 kehalise kasvatuse tundi, milles õpilased said ülevaate spordialade sisust, reeglitest, vahenditest, eesmärkidest ja harrastamisvõimalustest ning ise ka kohapeal klubis vahetult proovida, kuidas on näiteks ergomeetril sõuda, mängida lauatennist või mida kujutab endast kahevõitlus.

Pärnu linnavalitsuse spordinõuniku Maarja Tammai ütlust mööda osutusid kõige menukamateks tänava-ja vabaõhuspordi eestvedaja Erik Naissaare (tänavaspordiklubi Neighbar) kehalise kasvatuse tunnid, populaarsuselt järgmised olid vabavõitlusklubi MMAces ja lauatenniseklubi Vint-90 tunnid. „Nii õpetajatele kui õpilastele meeldis see võimalus väga ning koostöö haridusasutuste ja klubide vahel sujus väga hästi. Spordiklubid tõid välja, et lapsed võtsid treeninguid tõsiselt, treeningute veebipõhine broneerimissüsteem toimis kenasti ja õpetajatega oli väga hea koostööd teha,“ sedastab Tammai.

Spordinõuniku kinnitusel soovib linn (mobiilset spordimessi ja PÕK-spordiprogrammi korraldavad Pärnu linnavalitsuse haridusosakond ning kultuuri- ja sporditeenistus) kehalise kasvatuse tundide rikastamisega kindlasti jätkata. Sellest on ka huvitatud koolid, kes andsid teada, et edaspidi võiks olla valikus veel ka sellised spordialad nagu kergejõustik, korvpall, võrkpall, suusatamine, aerutamine ja orienteerumine.

„Tahaksime talvekuudel uuesti lapsi spordiklubidesse kehalise tundi viia. Kui tali tuleb talve nägu, saame valikusse lisada talialad. Edasi mõtleme juba kevade ja sügise peale. Ilmselt on otstarbekas lükata sügisesed tunnid oktoobrikuusse, kuna septembris toimub juba palju koolisiseseid ja maakondlikke spordiüritusi- ja võistlusi,“ ütleb Tammai.


Piltidel Pärnu koolide õpilased panemas end erinevatel spordialadel proovile.
Fotode autor Tõiv Jõul


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee

sõudmine
sõudmine2
taekwondo
taekwondo2


 

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid