Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

14.10.2020

Pärnu linnavalitsuse, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse ning haridus- ja teadusministeeriumi esindajad kohtusid Pärnu Täiskasvanute Gümnaasiumi (PTG) õpilastega, et arvestada õpilaste soovidega täiskasvanute gümnaasiumi ja kutsehariduskeskuse liitmisel.

Linnale kuuluv täiskasvanute gümnaasium ja riigile kuuluv kutsehariduskeskus on kavas ühendada 1. septembrist 2022. Lõplikult otsustab liitumise linnavolikogu, alates 2018. aastast on toimunud ühinemise järjest detailsemad ettevalmistustööd.

Linnapea Romek Kosenkranius selgitas senist ettevalmistustööde käiku. Ta rõhutas, et kuigi mõnikord tõlgendatakse erinevaid ettevalmistustöid otsustena, on lõplik sõnaõigus siiski volikogul. Samuti on osadel inimestel tekkinud väärarusaam, et neid sunnitakse üldhariduse asemel kutseharidust omandama. Ei sunnita: samasugune õpe jätkub teises kohas, koolipidajaks saab riik ja lõpetaja saab gümnaasiumitunnistuse.

Selleks, et tänase kutsehariduskeskuse ruume mittestatsionaarse üldhariduse andmiseks paremini ette valmistada, on riigil vaja teada täiskasvanute gümnaasiumi soove. Praeguste kavade kohaselt koliks täiskasvanute gümnaasium Niidupargis asuva kutsehariduskeskuse pooleteist korrusele klasside kaupa koos oma klassijuhataja-õppenõustajaga. Säilivad senised erinevad õppevormid (õppimine eri aegadel, e-õppes jne), kutsehariduskeskuse õpilaskodus on võimalik ööbida. Ruumide planeerimisel arvestatakse paljude nõustamisruumide vajadusega.

Õpilasi huvitasid eraldumisvõimalused, sest paljud on valinud täiskasvanute gümnaasiumi just hubase inimliku keskkonna pärast. Pärnumaa Kutsehariduskeskuse direktor Riina Müürsepp selgitas, et lisaks spetsiaalselt kohandatud ruumidele aitavad keskkonda luua tugispetsialistid ja igaühe jaoks sobilik õppevorm.

Torist täiskasvanute gümnaasiumis käiv õpilane (47 protsenti PTG õppuritest on teistest omavalitsustest) tundis huvi, kuidas ta Niidupargis autot parkida saab. Linnapea selgitas, et busse on võimalik vajadusel juurde panna ja parkimiskohtade suurendamine on asi, millega riik peaks koolide liitmisel arvestama. Senisest paremad parkimisvõimalused huvitasid ka teisi õpilasi.

Kohtumise lõpus lubasid õpilased kõik oma soovid kirja panna ja need linnavalitsusele edastada, et ükski probleem tähelepanuta ei jääks.

Loe ka: 09.10.20 Linnavalitsus kohtus täiskasvanute gümnaasiumi õppenõukoguga


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid