Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

26.10.2020

Riigi tugiteenuste keskus toetab Pärnu Raeküla lasteaia energiatõhusamaks muutmist. Riigipoolne toetus moodustab energiatõhususe projekti maksumusest 60 protsenti, ülejäänud osa on linna omafinantseering.

1966. aastal valminud Raeküla lasteaiamaja on aja jooksul mitu korda remonditud ja nüüdisajastatud. Näiteks vahetati hoonel kuus aastat tagasi katusekate ja soojustati pööning, nelja aasta eest rekonstrueeriti hoone elektrisüsteem ja majja paigaldati LED-valgustid.

Samas on hoone ventilatsioon ja küttesüsteem ehitusaegsed ehk üle 50 aasta vanad ning lasteaiamaja tervikuna ei vasta tänapäevastele energiatõhususe tingimustele. Praegu vastab Raeküla lasteaia energiatõhusus G-energiaklassile, kuid eesmärk on jõuda C-energiaklassini. Selleks tuleb parandada hoone sisekliimat ja ventileeritust, vähendada maja ülalpidamiskulusid, soojakadu ja süsiniku jalajälge.

Energiasäästlikkuse tõstmiseks on vaja lasteaiahoone välisseinad soojustada, vahetada kahekordse paketiga aknad kolmekordse klaaspaketiga akende vastu ning paigaldada uued välisuksed. Majja tuleb soojatagastusega ventilatsioonisüsteem ja täiesti uus küttesüsteem (praegu on lasteaial õlikatel) ühes pelletikatlamajaga. Tervikliku rekonstrueerimise järel vähenevad Raeküla lasteaia kütteenergiakulud pea poole võrra.

Raeküla lasteaia energiatõhususe projekti täpne maksumus selgub riigihankel, mille linn kuulutab välja 2021. aastal. Viimase kahe aasta jooksul on investeeringute kaudu tõstetud energiatõhustust kolmes Pärnu lasteaias. Kastani, Tammsaare ja Tralli lasteaias toetas energiatõhususe parandamiseks vajalikke ehitustöid SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at}parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid