Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
27.10.2020

Kui seniajani kohtusid turismiasjalised Pärnu linnavalitsuse kutsel suuremas ringis igal kevadel ja sügisel, siis alates oktoobrist toimuvad regulaarsed turismiteemalised veebipõhised ümarlauad iga kuu.

Pärnu linnavalitsuse arenguteenistuse juhataja Anneli Lepp ütles, et turismisektor on praegu kiires muutumises, mistõttu on oluline, et omavalitsus kutsuks ettevõtjad kokku ning tooks nendeni kõige värskema info nii erinevate toetuste ja ettevõtlussuundumuste kui muude turismiga seotud tegevuste kohta. „Plaanime iga kuu viimasel nädalal paluda Pärnu turismiasjalised ühe suure virtuaalse ümarlaua taha, kus saame koos käsitleda erinevaid päevakajalisi teemasid,“ lausus Lepp.

Turismiettevõtjate esimene veebipõhine ümarlaud toimus täna, 27. oktoobril ning kokkusaamisel osales üle 30 ettevõtja. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse tootespetsialist Jane Jakobson tutvustas ümarlaual osalejaile turismiettevõtete ärimudelite rakendamise toetust.

7. jaanuaril avanev turismiettevõtete toetusvoor, mahuga 4,1 miljonit eurot, on mõeldud kriisist väljumisele, mitte aga koroonakriisist tingitud kahjude korvamiseks. Jakobson julgustas Pärnu ettevõtjaid toetusvoorus kindlasti osalema. „Mõelge, kes võiksid olla need uued kliendisegmendid, teenused, tehnoloogilised lahendused ja võimalused kelle-mille suunas te tahaksite viie aasta perspektiivis liikuda. Mõelge, kuidas olla unikaalne ja konkurentidest eristuda,“ toonitas Jakobson.

AS Wasa kogemustest EAS-i toetuse ja mentori kasutamisel rääkis Wasa Resort spaahotelli müügijuht Angelika Raid. Kuni koroonakriisini valdavalt ravi- ja heaoluturistile ning suvistele puhkajatele keskendunud Wasa muutis kevadel ettevõtte kontseptsiooni ning mitmekesistas ja laiendas märgatavalt oma klientuuri. 

Suvehakul kasutusele võetud märgise „Pärnu linn soovitab, ettevõte kinnitab: meil on turvaline“ sisust kõneles märgise idee üks autoreid, Rannahotelli tegevjuht Oliver Paasik. Hotellijuhi hinnangul on terviseohutust kinnitav märgis omal kohal veel viie aasta pärastki. „Täna me räägime COVID-19st, aga aasta pärast võib-olla juba COVID-48st. Ma olen kindel, et kõik tervise ja terviseohutusega seonduv jääb veel pikaks ajaks, võib-olla jäädavaltki aktuaalseks teemaks. Turvalisus, turvalisus, turvalisus on see, mis müüb,“ sedastas Paasik.

Rannahotelli tegevjuhi arvates on Pärnu linna ja ettevõtjate sünergias sündinud turvalisusemärk fenomenaalne lahendus. „Suvel küsisid külastajad, mida see „Pärnu linn soovitab, ettevõte kinnitab: meil on turvaline“ märk õigupoolest tähendab ja me selgitasime, et täidame kõiki terviseameti antud soovitusi ning kirjeldasime, mida me täpselt teeme, et oma külalisi ja töötajaid hoida,“ ütles Paasik ja kutsus ümarlaual osalevaid ettevõtteid märgisekampaaniga liituma. „Pärnu on Eesti suvepealinn, aga meil on erakordne võimalus saada ka turvalisusepealinnaks. Kohaks, kus inimesed võivad end viiruste mõttes ohutult tunda,“ lausus Paasik.

Ümarlaual olid veel kõneks Pärnumaa turismistrateegia 2021-2025 koostamise esialgne ajaplaan ja 12. novembril Pärnus toimuv rahvusvaheliste esinejatega teenuse- ja disainikonverents Playday.

Turismiasjaliste järgmine kokkusaamine toimub novembris.


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid