Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
30.10.2020


Kui seni jagunevad Pärnumaa Kutsehariduskeskuse (PKHK) õpilased teenindus- ja tehnikaõppe osakondade vahel, siis pärast Pärnu Täiskasvanute Gümnaasiumi (PTG) liitmist kutsehariduskeskusega soovib kool luua uue üldhariduse osakonna.

„Me ei seo täiskasvanute gümnaasiumi õpilasi teiste osakondadega, vaid moodustame eraldi juhataja ja eelarvega uue õppeosakonna, mis tegeleb mittestatsionaarse kesk- ja põhiharidusega,“ selgitas PKHK direktor Riina Müürsepp kooli nõukogu laiendatud koosolekul, millest võtsid osa ka linnavalitsuse ja PTG esindajad. Müürsepp lisas, et loomulikult on üldhariduse osakonna õpilastel võimalik võtta valikaineid teistest osakondadest, kuid teenindus- ja tehnikaõppe õpilastega neid segama ei hakata.

PTG eelistaks jääda senisesse majja seniste õpetajatega, aga kui see võimalik ei ole, siis kolida üheskoos kogu kollektiiviga. Esmaspäevasel kohtumisel linnavalitsuses pakkus PTG direktor Karin Kurvits välja variandi, et nad kolivad küll kutsehariduskeskuse ruumidesse, kuid jätkavad eraldi õppeasutusena. Sellega Müürsepp ei nõustunud.

PTG on linnale kuuluv kool, mille õpilastest 47 protsenti elab teistes omavalitsustes, kutsehariduskeskus on riigikool. Täiskasvanute gümnaasiumide liitmine kutseõppeasutustega toimub üle Eesti ja Müürsepa sõnul on liidetud koolide juhid talle kinnitanud, et liitmine on õnnestunud. Kurvits sõnas, et Rapla volikogu hääletas siiski liitumise vastu ning Tallinnas ja Tartus jäävad täiskasvanute gümnaasiumid iseseisvaks. Müürsepp lisas, et Tartus peab nii kutsekooli kui täiskasvanute gümnaasiumi omavalitsus.

Linnavalitsus leiab, et PTG üleandmine riigile on mõistlik ning võimaldab erinevaid haridustasemeid selgemalt eristada ja arendada. Omavalitsuse ülesandeks on eeskätt kvaliteetne põhiharidus, praegu on osa Pärnu põhikoole sunnitud ruume rentima. Kuigi PTGst tühjaks jäävate ruumide saatus pole veel otsustatud, on abilinnapea Varje Tipp kinnitanud, et igal juhul tegeletakse selles majas tulevikus haridusega.
PTG õpilased ja õpetajad soovivad, et pärast koolide liitmist oleks täiskasvanute gümnaasiumi kollektiiv teistest eraldi. Kutsehariduskeskuses tulevasi ruume vaatamas käinud õpilased ja õpetajad olid pettunud, et neile ei suudetud näidata konkreetseid ruume, kus nad õppima asuvad.

Müürsepp selgitas, et ta tutvustas erinevaid variante, kus üldhariduse osakond võiks tulevikus olla. „Teid on võimalik paigutada kokku, aga ärge nõudke meilt enne volikogu otsust konkreetset ruumiplaani,“ ütles ta.
PKHK direktori sõnul ei taha ta tekitada ühe pere sees teist peret ja näiteks keemiaklassi võiks ühiselt kasutada. Erinevate kollektiivide ühtseks pereks kasvamine võtab aega ja sellega on kutsehariduskeskusel juba varasemast ajast kogemusi.

Riik on Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi kaudu valmis finantseerima kutsehariduskeskuse ruumide ümberehitamist mittestatsionaarse kesk- ja põhihariduse andmiseks. Raha ei anta enne, kui Pärnu linnavolikogu on otsustanud, et PTG ikkagi liidetakse kutsehariduskeskusega ja kooli pidajaks saab riik. Volikogu arutab liitmist detsembris toimuval istungil.Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid