Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
10.11.2020

Pärnu linnavalitsus teeb teatavaks Pärnu tänavused sotsiaalhoolekande tunnustuse saajad seitsmes kategoorias.

Pärnu abilinnapea Varje Tipu sõnul töötavad sotsiaalvaldkonnas suure südamega inimesed. „Sotsiaalala on raske ja paljunõudlik valdkond ning inimesed, kes sel alal töötavad, väärivad meie kõigi tänu ja kiitust. Sel erilisel aastal kohe kuhjaga aitäh-sõnu. Võin liialdamata öelda, et kõik Pärnu linna tänavused sotsiaalhoolekande tunnustuse laureaadid on suure südamega inimesed, kellele on antud oskust pühenduda, hoolida, märgata ja aidata. Minu sügav tänu teile,“ ütles Tipp.

Aasta sotsiaaltöö tegijat tunnustatakse linnavalitsuse aukirja ja rahalise preemiaga, milleks on 630 eurot. Teistes kategooriates tunnustatakse tunnustuse saajat linnavalitsuse aukirja ja kingitusega.
Nagu Pärnus kombeks, antakse laureaatidele tunnustused üle 12. novembril ehk rahvusvahelisel sotsiaaltöötajate päeval.

Aasta sotsiaaltöö tegija 2020 Jaanus Mäe
Viis aastat sotsiaalvaldkonnas tegutsenud Jaanus Mäe juhtimise all on MTÜ Sotsiaalne Kaasatus ning Febrec OÜ. Tal on magistrikraad sotsiaalteadustes ning lisaks on ta võlanõustaja, superviisor, coach, kogemusnõustaja, sotsiaaltöötaja ja täiskasvanute koolitaja. Tal on palju ideid, lõputud ambitsioonid ja kõik need on eesmärgipärased ehk kuidas arendada Pärnumaal ja ka mujal Eestis sotsiaalvaldkonda.
2020. aastal on Jaanus Mäe panustanud sotsiaalvaldkonnas võlanõustamise edendamisse, koolitades Pärnusse ja Pärnumaale juurde võlanõustajaid. Jaanus Mäe sihikindel ja mitmekülgne tegevus täiendab sotsiaalteenuste osutajate ringi ja on seeläbi teinud sotsiaalteenuste korraldamise valikud mitmekesisemaks.

Aasta hooldustöötaja 2020 Ave Nõmmik
Ave Nõmmik on väga pikka aega aidanud kõrvalabi ja hooldust vajavaid inimesi. Praegu töötab ta isikliku abistajana Pärnu Sotsiaalkeskuses. Kümne aasta jooksul on just tema teinud liikumispuudega inimese elu imeliseks. Ave Nõmmik on väga töökas, pühendunud ja särav inimene. Kõik vajalikud tegemised teeb ta väga korralikult. Ta oskab abistatavatega luua unikaalse sideme, olles lisaks abistajale ka toetaja, nõustaja ning lihtsalt sõber. Töökuse ja positiivse meeleolu loomise kõrval suudab ta ka abivajajat alati teavitada teemadest, mis hetkel ühiskonnas toimumas. Tema klient on öelnud, et Ave Nõmmik on kõige positiivsem abistaja!

Aasta sotsiaaltöötaja koostööpartner 2020 Kadri Juhkam
Selle aasta keerukust arvestades oli igas valdkonnas, kuid eelkõige sotsiaalvaldkonnas kõige olulisemaks ja vajalikumaks koostöö terviseametiga. Terviseameti Lääne regiooni juhi, Kadri Juhkami, kiired ja selged nõuanded andsid kindlustunde igal tasandil viirusest tingitud kriisiolukordadega toimetulekul. Kadri Juhkam oli 24/7 kõigi jaoks alati olemas ning tema suunised abistasid ja jõustasid nii juhte, sotsiaaltöötajaid kui ka hooldajaid oma igapäevatöö tegemisel.

Aasta lastehoolekande- ja peretöö tegija 2020 Kersti Kaarma
Kersti alustas oma teekonda Pärnu laste ja noorte tugikeskuses 2003. aastal, asudes tööle kasvatajana. Tänaseks on temast saanud selle maja süda! Tema ärksust, positiivset ellusuhtumist, sihistatust ja kiiret sammu märkavad ja tunnetavad kõik tugikeskuse pereliikmed, kui ka nendega seotud isikud ja omavalitsused väljaspool. Tal on fenomenaalne oskus hoida käsi pulsil kuue peremaja tegemistel ja seda niivõrd tasakaalukalt, et tagatud on nende autonoomsus ja hoitus. Kriisiperiood tõi esile tema operatiivse meeskonnatöö- ja kriisilahendamise oskuse. Peredes esinenud mitmed personalikriisid leidsid usaldusväärse kiirlahenduse just tänu Kerstile Kaarmale, kes asendas peredes nii perevanemaid kui ka kasvatusala töötajaid, tagamaks peredes laste ja noorte heaolu ja turvatunde.

Aasta sotsiaalvaldkonna juht 2020 Viktooria Iljin
Viktooria Iljin tegeleb oma igapäevatöös puuetega inimeste hoolekande arendamisega ja teeb seda Pärnu linnavalitsuse sotsiaalosakonnas. Tema algatusel ja järjepideva töö tulemusena on Pärnu linn edukalt osalenud mitmetes projektides, mille kaudu on oluliselt paranenud ja paraneb ka edaspidi paljude puuetega inimeste heaolu. Viktooria Iljin on julge oma arvamust avaldama ja kaasa rääkima kõikjal, kus on vaja seista puuetega inimeste huvide ja õiguste eest. Oma teadmistele ja kogemustele tuginedes oskab ta näha väikeste probleemide lahendamisel suuremat pilti ja sellega aitab ta oluliselt kaasa kogu sotsiaalvaldkonna arengule.

Aasta sotsiaaltöötaja 2020 Ester Reinsalu
Ester Reinsalu on panustanud 15 aastat Pärnu linnas erivajadustega inimeste igapäevase toimetuleku parandamisse olles hindamatuks nõustajaks, jõustajaks ja võimestajaks erivajadustega inimestele meie keerulises sotsiaalhoolekande ja tervishoiusüsteemis. Alates 2017 on Ester Reinsalu Pärnu haigla sotsiaalravi teenistuse rehabilitatsioonispetsialist-sotsiaaltöötaja. Ta on ennast järjepidevalt täiendanud erialaste teadmistega, et olla kursis pidevalt muutuva sotsiaalhoolekande maailmaga. Lisaks kauasele sotsiaaltöötaja praktikale on Ester omandanud pereterapeudi ametioskused, et toetada perede toimetulekut veelgi terviklikumalt. Kliendid hindavad teda alati väga kõrgelt.

Aasta vabatahtlik 2020 Raivo Tamm
Raivo Tamm on see kuldaväärt inimene, kes juba aastaid toetab heast südamest ja entusiasmist erivajadusega inimeste sportimis- ja kooskäimissoovi ning on seda oma bowlingusaalis võimaldanud teha täiesti tasuta. Pärnu haigla psühhiaatriakliiniku päevakeskuse kliendid on käinud Raivo bowlingusaalis mängimas viimased viis aastat. Raivo on alati vastu tulnud nende soovidele, olnud paindlik saaliaegade osas, aidanud igakülgselt kaasa erivajadustega inimeste bowlinguturniiride korraldamisel. Tänulikud inimesed on öelnud, et oleks Raivo-suguseid suure südamega inimesi rohkem, oleks maailm natuke parem paik!
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee
Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid