Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
11.11.2020


10.- 13. novembrini toimuval Läänemere turismifoorumil avalikustati tänavu need Läänemere-äärsed sihtkohad ning turismitooted ja -teenused, mis on sel aastal paistnud silma kõige jätkusuutlikuma tegevusega.

Võitjad valiti välja kolmes kategoorias: Läänemere maade kõige jätkusuutlikum turismi sihtkoht, kõige jätkusuutlikum turismitoode või teenused ja kõige jätkusuutlikum turismiteenuste pakkuja.Oma avalduse lähetas konkursile enam kui 30 kandidaati Taanist, Eestist, Islandilt, Lätist, Leedust, Norrast, Venemaalt, Soomest, Rootsist ja Saksamaalt.

Tihedast konkurentsist Läänemere kõige jätkusuutlikuma turismi sihtkoha tunnustusele väljus võitjana Pärnu. Samas kategoorias sai teise koha Saaremaa. Rohkem tunnustusi Eestisse ei tulnud. Kõige jätkusuutlikuma turismitoote auhind läks Taani ja kõige jätkusuutlikuma teenuste pakkuja tiitel Soome. Võiduga kaasneb õigus kasutada spetsiaalset säästva turismi logo.

Kandidaate hindasid rahvusvahelised eksperdid ja Läänemere maade nõukogu (Läänemere-äärsete riikide koostöö tugevdamiseks ja tihendamiseks loodud organisatsioon). Hindamisel võeti aluseks iga kandidaadi saavutused: konkreetsed kogemused ja näited, kuidas on suudetud turismi COVID-19 pandeemia ajal ja järel edendada ning kuidas on õnnestunud pandeemia järel turismielu elavdada, järgides seejuures kestlikkuse põhimõtteid.

Selleaastase Läänemere turismifoorumi korraldustiimi kuuluv Leedu majandus- ja innovatsiooniminister Rimantas Sinkevičius ütles, et esiti tekitas jätkusuutlikkuse konkursi idee vastakaid arvamusi. „Ma tunnistan, et seda konkurssi välja kuulutades, olid meil väga suured kõhklusi – pole ju saladus, et see aasta on turismindusele enneolematult keeruline olnud ning ega me keegi tea, mida toob tulevik. Kuid täna neid tunnustusi teatavaks tehes on kõigile selgeks saanud, et kestlik turism ühes kõige sinna juurdekuuluvaga ei ole oluline mitte ainult koroonaviiruse leviku ajal, vaid on tähtis edaspidigi. COVID-19 levik aitas meil lihtsalt paremini mõista, kuivõrd oluline jätkusuutlikkus on. Olen veendunud, et kõik tänased tunnustusesaajad on selle au igati välja teeninud ja ma tahaks loota, et meie algatatud jätkusuutlikkuse turismiauhindadest saab Läänemere turismifoorumil iga-aastane traditsioon,“ märkis Sinkevičius.

Pärnu nimel võttis tunnustuse videosilla vahendusel vastu Pärnu abilinnapea Rainer Aavik.

Vaata videot

Läänemere maade turismifoorum on mõeldud kõikidele turismiasjalistele – ettevõtjatele, avaliku sektori ja kolmanda sektori esindajatele. Sel aastal korraldavad foorumit leedukad ning seda peetakse esmakordselt veebipõhiselt. Sündmus toimub 13. korda.

2016. aastal võõrustas Läänemere maade turismifoorumit Tartu ülikooli Pärnu kolledž.
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid