Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
12.11.2020


Järgmisel nädalal tuuakse Pärnu südalinna Keskväljakule ja Iseseisvuse väljakule linna tänavused jõulupuud.

Esimesena jõuab pärale Keskväljakule püstitatav puu. 15 meetrit kõrge harilik kuusk on pärit Pärnu naaberomavalitsusest, Lääneranna vallast. Puu kasvukoht asub Lihula kooli juures. Sihvakat ja koheva võraga kuuske ei võeta maha pelgalt pühade puhul – see puu oleks mahavõtmisele läinud nagunii, sest jääb ette Lihula gümnaasiumi valmivale spordihoonele ja tulevikus rajatavale uuele koolimajale.

Lihula kultuurimaja direktori ja Lääneranna vallavalitsuse liikme Tiina Lobja andmeil on vallasüdamest Pärnusse tulev kuusk ca 55-aastane. Lihula keskkool avati aastal 1964 ning 1965. aastal istutasid kooli õpilased oma vastvalminud koolimaja ümbrusse puud ning ilmselt sai siis mulda ka üks tänavusest Pärnu linna jõulupuudest.

„Lääneranna endise vallavanema Mikk Pikkmetsa idee oli kinkida see kuusk meie valla naabrile - Pärnu linnale - jõulupuuks. Oleme väga uhked, et saame naabrile teha sellise armsa kingituse ja loodame, et Lihulas sirgunud kuusk valmistab pärnakatele palju rõõmu ja annab jõuluajal hingesoojust,“ märkis Lobja. Kuusk tuuakse Lihulast Pärnusse 18. novembril.

Iseseisvuse väljaku tänavune kuusekaunitar on pärit Pärnust Rohu tänavalt perekond Linde aiast. Tegemist on ca 12 kõrge hõbekuusega, mille istiku soetati 1986. aasta maikuus Pärnu turult taime-ja puuistikute laadalt. „Mäletan, et kuusepoiss oli ehk 40-50 sentimeetrit kõrge, mahtus kenasti tavalisse kilekotti ära ja ladva ots jäi veidi välja,“ sedastas puu omanik Väino Linde.

Info jõulupuuks sobiva hõbekuuse kohta jõudis Pärnu linnaaedniku Anu Nurmesaluni siis, kui pererahvas avaldas soovi koduaia kohta liialt suureks kasvanud hõbekuusk maha võtta. Iseseisvuse väljakule jõuab hõbekuusk 19. novembril. Mõlemad kuused toob, paigaldab ja utiliseerib osaühing Meiers.

Peale igihaljaste ehitud kuuskede pakuvad saabuvatel jõulupühadel üle linna silmailu arvukad (valgus)dekoratsioonid, mille seas on nii vanu tuttavaid möödunud aastatest kui ka päris uusi kaunistusi. Ära ehitakse enamkäidavamad kohad: pargid, olulisemad tänavad, väljakud, mõned purskkaevud jms. 

„Kuna pimedat aega on väga palju, siis tahaksime jõulukaunistustega tuua just meie parkidesse rohkem valgust ja panna erinevaid valgusinstallatsioone kohtadesse, kus neid pole varem olnud. Üks selliseid paikasid on näiteks sel sügisel taastatud Vanapargi pärnaallee, kuhu tahaks saabuvateks pühadeks midagi ilusat riputada,“ ütles Nurmesalu.

Ehteilu ja vahvaid valguslahendusi jagub mujalegi. Lastepargis seab end sisse jääkaruema koos pojaga, Lastepargi purskkaevule tuleb neli jäämägesid kujutavat valguspüramiidi ja veesilma kohale puu otsas viieliikmeline öökullipere. Iseseisvuse väljakul rõõmustavad mudilasi kaks põtradega saani. Rüütli tänavat ilmestavad kuusevanikud ja postidekoratsioonid, Pika tänava teatripoolses otsas kaetakse lillepüramiidid kuuseokstega ja muudetakse kolmeks suureks päkapikuks. Kuninga kooli esisel püüab pilke värviline valguskuusk ning lillekastid Kuninga ringistmikul muudetakse kingipakkideks.

Siin-seal linnaruumis saab ka näha tuttavaid puidust kuusekesi. Puukestele tuleb peale enam kui pool tuhat helendavat lumehelbekest.

Pärnu jõulupuude transpordile, paigalduse ja utiliseerimisele ning jõulukaunistustele (ühes hoolduse, paigalduse, demonteerimise ja uute ehete soetamisega) kulub tänavu 30 000 eurot. Jõulukaunistused paigaldab osaühing Leonhard Weiss.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid