Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

12.11.2020


12. novembril anti Pärnus rahvusvahelisel teenusedisaini konverentsil PlayDay üle Lääne-Eesti turismiauhinnad. Hübriidkonverentsil, mis tõi nii veebi kui koha peale kokku ligi 100 ettevõtet, sihtkohtade arendajat ja turismiorganisatsioonide esindajat, selgusid Lääne-Eesti parim turismitegu ja turismiarendaja 2020.

Aasta turismiteona tõstetakse esile objekte, sündmusi, ettevõtteid, võrgustikke või turundustegusid, mis või kes on eriliselt silma paistnud ajavahemikul septembrist 2019 kuni augustini 2020. Lääne-Eesti parimaks turismiteoks sai elamuskeskuse Tuuletorn avamine Hiiumaal Käinas. Kategooria teise koha pälvis Viirelaiu müügikampaania Lätis ning kolmanda koha Visit Saaremaa turunduskampaania #postkaartSaaremaale.

’’Nominente selles kategoorias oli kokku 28 ning meil on erakordselt hea meel, et hoolimata turismisektori jaoks väga keerulisest aastast, oli meil tänavu palju tugevaid kandidaate, kes särasid oma leidlike lahendustega ning kelle hindamine oli komisjonile erakordselt keeruliseks ülesandeks,’’ ütles Lääne-Eesti turismi tegevjuht Elisabet Mast. ’’Elamuskeskuse Tuuletorn avamine Hiiumaal pälvis parima turismiteo tiitli, kuna selle rajamine on elavdanud piirkonna elu, loonud uusi töökohti ning edasi viinud ka nii Hiiumaa kui kogu Lääne-Eesti mainet turismi sihtkohana,’’ lisas Mast.

Lääne-Eesti parimaks turismiarendajaks tituleeriti tänavu aga pikaajaline Soomaa turismindust arendav ettevõtja Aivar Ruukel. „Tänu Aivarile on Soomaa piirkond jõudnud mitte ainult Eesti vaid kogu maailma kaardile. Ta on loodusmees, kes suudab alati üllatada ning kes on alati valmis nii Pärnumaa kui kogu Eestimaa loodusteemadel kaasa rääkima ja piirkonda esindama,’’ rääkis Mast. Kategooria teise koha pälvis Saaremaa Vallavalitsuse töötaja ja pikaaegne turismiarendaja Kati Aus ning kolmanda koha saavutas Purjelaev Hoppet ning kapten Pekka Rooväli.

Parima turismiteo tiitlile nomineerisid veel teiste seas ka Haapsalu ja Läänemaa maitsete aasta välja kuulutamine, Pärnu Valgusfestival ÖÖvalgel, Antarktika 200 ekspeditsioon, Saaremaa Puukooli ja unikaalse pojengiaia avamine, TAFF:fest, Eesti esimene disainimast Soorebane, Haapsalu Seikluspargi avamine ning mitmed teised edukad ettevõtmised.

Lääne-Eesti parima turismitegija nominente oli kokku 10. Nende seas olid veel Hiiumaa Turismiliit, Sander Kopli ja MaineGrupp OÜ, Haapsalu Kultuurikeskus, TS Laevad, NaviCup mobiilirakendus, Saaremaa Muuseum ja Liiva ettevõtlusala rajamine ja keskväljaku uuendamine.Elisabet Mast
MTÜ Lääne-Eesti Turism Tegevjuht
5664 8236
elisabet[at]westestonia.com
www.westestonia.com
Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid