Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavolikogu pressiteade
12.11.2020


Pärnu linnavolikogu nimetas omal soovil ametist lahkunud abilinnapea Rainer Aaviku asemel uueks abilinnapeaks Silver Smeljanski.

Pärnu linnavolikogu koalitsiooni moodustavad valimisliit Pärnu Ühendab, Keskerakond ja EKRE. Nii Aavik kui Smeljanski kuuluvad valimisliitu. Aavik otsustas alates eilsest ameti maha panna ja asuda tööle sotsiaalministeeriumis, Smeljanski hakkab abilinnapeana tööle 16. novembrist.

Valdkonnad, mille eest Smeljanski abilinnapeana vastutama hakkab, on samad, mis Aavikul: linna areng ja planeerimine, maaga seotud toimingute korraldamine, ehitusjärelevalve korraldamine, turism, ettevõtluse arendamine, linna areng, muinsuskaitsealase töö korraldamine jne.

31aastane Smeljanski on Pärnus sündinud ja kasvanud. Ta on elanud ja õppinud New Yorgis ja Taanis. 2016. aastal suvepealinna tagasi kolinuna avas ta Baltimaades ainulaadse pakendivaba toidupoe Paljas Pala ja pani järgmisel aastal koos mõttekaaslastega aluse suvepealinna esimesele koostöötamiskeskusele Forwardspace. Enne abilinnapeana tööle asumist töötas Smeljanski Pärnumaa arenduskeskuses ettevõtlusinkubaatori projektijuhina.Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid