Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
18.11.2020


Pärnu linnavalitsus kavatseb järgmise aasta suveks uuendada rannapromenaadi osa, mis ulatub Side tänava pikendusest promenaadi keskel asuvate puitplatvormideni.

Mööda Tervise Paradiisi kõrvale jäävat Side tänavat tulles ootavad ranna külastajat praegu ees parkla, selle ühte serva jääv kõnnitee ja teise serva jääv liivarada. Rekonstrueerimise käigus rajatakse liivaraja asemele randa viiv asfaltkattega tee, mida operatiivautod ja ranna teenindajad kasutada saavad. Tee ette pannakse sissesõidu keelumärk, mille all on lisatahvel, mis lubab edasi sõita ainult linnavalitsuse kirjalikul loal.

Parklast mere poole jäävad puitplatvormid ja -teed rekonstrueeritakse ning sinna paigaldatakse ranna teenindamiseks mõeldud konteinerehitised. Kahes neist hakkavad asuma väljakäigud ja dušid.

Puitplatvormidest mere pool on purskkaev ja kõver maja, kuhu on paigutatud müügikiosk ja avalikud väljakäigud. Linnavalitsusel on kavas kõver maja lammutada ja kuulutada välja maa-ala kasutusõiguse konkurss, mille võitja võib lammutatud maja asemele kuni kahekorruselise rannakohviku püstitada. Kohvik võib selles kohas olla kümme aastat, konkursi võitja saab Side tänava pikendusel kasutada teisigi suvekaubanduse võimalusi.

Promenaadi sillutatud ala korrastatakse ja laiendatakse. Ehitatakse uued liivatõkkemüürid, mille külge paigaldatakse betoonist istutuskastid. Senised pingid ja prügikastid asendatakse uutega, istumisalasid laiendatakse. Side tänava äärde rajatakse uued rattaparklad ja paigaldatakse avalikud jalgrattapumbad.

Rannapromenaadi hakkab uuendama Nordecon AS ja see maksab koos käibemaksuga 545 976 eurot. 349 454 eurot on riigi COVID-19 investeeringutoetus, ülejäänu tasub linn. Ehitustööde aluseks on rannapromenaadi autorilt, arhitekt Kersti Lootuselt tänavu tellitud rekonstrueerimisprojekt.

Praeguseks on Nordecon küll riigihankekonkursi võitnud, kuid temaga pole veel lepingut sõlmitud. Leping loodetakse sõlmida sel nädalal, riigihanke tingimuste järgi on objekti üleandmise tähtaeg kuus kuud alates lepingu sõlmimisest.

Pärnu linnavalitsuse arenguteenistuse juhataja Anneli Lepa sõnul on 2006. aastal valmis saanud promenaadi ajakohastamiseks mitu põhjust. „Ühelt poolt tuleneb mööda liiva kulgeva jalutustee uuendamine vajadusest pakkuda rannas tegutsevatele ettevõtjatele nüüdisaegsemaid ja mitmekülgsemaid tingimusi, teisalt aga soovist parendada promenaadi üldist väljanägemist ning lihtsustada selle hooldamist. 14 aastat on pikk aeg, on igati arusaadav, et promenaadi funktsionaalsus ja visuaalsus peavad käima ajaga kaasas ja vastama praegustele oludele,“ rääkis Lepp.

Tänasest paremaid tingimusi, eelkõige just teeninduse osas, ootavad randa suvepealinna külalisedki. 2014. aastal Tartu ülikooli Pärnu kolledži koostatud uuringust „Pärnu ranna suvekaubanduse ja infrastruktuuri hetkeolukord“ joonistus selgelt välja, et puhkajad ei ole keskranna suvekaubandusega rahul. „Negatiivsetena kerkisid esile viis suuremat kategooriat: söögikohtade, aktiivsete tegevustega ja tualettidega seonduv, teenuste ja kaupade kõrge hind ning suvekaupade müügikohtade vähesus,“ meenutas Lepp.

Ettevõtluse peaspetsialisti Argo Mättase sõnul aitavad rannas toimetavate ettevõtete teenuste kvaliteeti tõsta pikemaajalised lepingud, mis motiveerivad kaupmehi ja teenusepakkujaid investeerima ning annavad neile kindlustunnet. Seoses promenaadi surfiranna-poolse osa rekonstrueerimisega tekivadki võimalused kvaliteetsemate rannateenuste pakkumiseks ja ettevõtjatega pikemaajaliste lepingute sõlmimiseks.Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee
Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid