Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
27.11.2020


Pärnumaa aasta tegijate tunnustusüritusel kuulutati Pärnu linna 2020. aasta ettevõtteks aktsiaselts Ruukki Products.

Ruukki Products AS toodab terasest katuse- ja seinakattematerjale, välisseinapaneele, muid katuse- ja vihmaveesüsteemitarvikuid, nii ärihoonetele kui ka elamutele. Eesti inimestele seostub Ruukki nimi esmajoones kvaliteetsete teraskatustega. Sellise seose on aidanud luua ettevõtte ajalugu: Soomes on Ruukki emaettevõte Rautaruukki Group (Rautaruukki OYJ) tegelenud teraskatustega juba üle 60 aasta, kontrollides terasest katusekatete tervet tootmisahelat ning vastutades täielikult mitte ainult tooraine, vaid ka valmistoodangu kvaliteedi, vastupidavuse, kuju ja täpsuse eest.

Eestis toodab Ruukki Products AS (juba aastast 1992) terasest katusekattematerjali ning fassaadikatete kõrval teisigi katuste ja fassaadidega seotud tooteid. Ruukki kaubamärki kandvad ehitusmaterjalid lähevad peamiselt Baltikumi ja Skandinaaviasse.

Pärnus on Ruukkil kaks tehasehoonet – katuse- ja fassaaditehas. Aastatega on Ruukki Pärnus Turba tänaval paiknev toomisbaas märkimisväärselt kasvanud ja arenenud, mitmekesistunud on Ruukki toodete ja teenuste valikki. Peale Pärnu üksuse on Ruukkil Eestis müügikontorid Tallinnas, Tartus ja Jõhvis. Ettevõtte 2019. aasta käive oli 66 miljonit eurot ja puhaskasum 4,3 miljonit eurot. Käive kasvas aastaga ligi 12 ja puhaskasum 45 protsenti. Ruukki Products annab Eestis tööd 140 inimesele.

Pärnu linnavalitsuse ettevõtluse spetsialisti Toomas Toodu sõnul oli Pärnu 2020. aasta ettevõtte valimine paras proovikivi, kuna tunnustuseväärilisi tegijaid oli valikusõelal mitmeid. Ruukki trumbiks oli ettevõtluse spetsialisti ütlust mööda innovaatilisus. „Ruukki Products on pikaajalise kogemuse ja hea ekspordivõimekusega tootmisettevõte, kes nüüdisajastab pidevalt oma tootmisprotsessi ja tooteportfelli, on esirinnas uute lahenduste kasutuselevõtul ning on kinnisvarainvestoritele, ehitus- ja paigaldusettevõtetele kui eluasemeomanikele usaldusväärseks koostööpartneriks,“ ütles Toodu.

Esile väärib tõstmist seegi, et tänavusel keerulise- ja segasevõitu aastal värbas Ruukki Products tööjõudu juurde. „Ettevõtete hea käekäik ja nende loodavad uued töökohad on iga omavalitsuse jaoks ülimalt olulised,“ märkis Toodu.
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid