Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
27.11.2020


Pärnu linn kuulutab esimesel advendipühapäeval välja 2020. aasta jõulukaunistuste konkursi.

Konkursi eesmärk on tiivustada ettevõtteid, asutusi ja kodanikke ehtima jõuluootusajal hoonete fassaade, aknaid ja hoove ning andma nii panuse kodulinnas pühademeeleolu loomisse.
Jõulukaunistuste konkursist võivad osa võtta kõik: nii era- kui kortermajade elanikud, koolid, lasteaiad, ettevõtted, organisatsioonid ja asutused.

Jõulukaunistuste konkursil toimub hindamine kuues kategoorias:
» parim vaateaken
» parim kortermaja aken
» parim eramaja keskuslinnas
» parim eramaja osavaldades
» parim korterelamu
» parim asutus (k.a. koolid ja lasteaiad)

Pärnu linnaaednik Anu Nurmesalu kutsub aktiivselt hooneid ja õuealasid dekoreerima. Linnaedniku sõnutsi ei ole ehtimise juures esmatähtis kaunistuste hulk ega mastaap, vaid ennekõike soov muuta ümbruskonda pühade puhul kenamaks.

„Pimedal ajal, eriti veel lumevaesel talvel, igatsevad inimesed valgust, ilu ja emotsiooni. Oma kodu, töökoha, kooli või lasteaia ehtimine tekitab hea tunde iseendale, naabruskonnale ja laiemalt tervele kodukandile. Iga vahvalt dekoreeritud hoone, aken või hoov annab linna üldmuljele nii palju juurde ja loob meis kõigis mõnusat jõulutunnet,“ ütleb Nurmesalu.

Põnevaid, armsaid, efektseid ja isegi vaatemängulisi jõulukaunistusi on üle terve Pärnu iga aastaga aina rohkem ning inimesed annavad neist ka julgelt linnaaednikule teada. Agarat kaasa löömist seekordsel jõulukaunistuse konkursil ootab linnaaednik seegi kord.

„Konkurss võiks anda inimestele motivatsiooni võtta ette dekoratsioonide meisterdamise või anda põhjust tuua üle aastate keldrisügavusest taas välja jõuluehted, mida pole ammu üles riputanud. Kaunistused ei pea olema poest ostetud, need võib ka ise teha. Soovin inimestele head tegutsemisindu ja fantaasialendu ning kui inspiratsioonist puudu jääb, siis ehk leiab seda siitsamast linnaruumistki,“ ütleb Nurmesalu.

Parimate jõulukaunistuste kohta ootab linn infot 20. detsembrini.

Lühikirjelduse ja aadressi ning võimalusel ka foto dekoratsioonidest palume saata Pärnu linnaaednikule e-postil anu.nurmesalu[at]parnu.ee.

Jõulukaunistusi hindab žürii, kuhu kuuluvad abilinnapea arengu ja planeerimise alal, linnakujunduse spetsialist, linnaaednik ning kultuuri- ja sporditeenistuse kultuuritöö peaspetsialist.

Võitjad kuulutatakse välja enne jõulupühi. Parimaid tunnustab linn mitterahaliste auhindadega, mille on välja pannud OÜ Adam Decolight.
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


 

biojäätmete konteinerite soodusmüük

Biojäätmete konteinerite ja kiirkompostrite soodusmüük 
Kompostri müük eraisikule • Kompostri tutvustus (mõõt 115x58x58)
Konteineri müük korteriühistule 
• Kogused on piiratud, ostusoove võetakse vastu kuni kõik on müüdud
• Täpsem info

• Ostetud kompostri saab kätte 24. märtsil kl 12–13 Pärnus Raba 30a platsil. Kaasa ID-kaart! Muul ajal järeletulemiseks saab aja kokku leppida e-posti aadressil kadri.koresaar@parnu.ee.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid