Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
30.11.2020Pärnu linnavalitsus tegi volikogule ettepaneku anda mittestatsionaarse põhi- ja üldkeskhariduse omandamise korraldamine 2022. aasta 1. septembrist riigile.

Praegu annab Pärnumaal mittestatsionaarset põhi- ja üldkeskharidust Pärnu Täiskasvanute Gümnaasium (PTG), mis kuulub linnale. Ligi pool PTG õpilastest elab teistes omavalitsustes. Samas pole Ülejõel erinevalt näiteks kesklinna piirkonnast eraldi hariduslike erivajadustega õpilaste jaoks kohaldatud õpikeskkonda ja osa neist õpib rendipindadel.

Kaalunud PTG hoolekogu ja õpilasesinduse arvamusi, tegi linnavalitsus volikogule ettepaneku kooli tegevus 2022. aasta 31. augustist lõpetada. Mittestatsionaarse üldhariduse omandamine jätkub Pärnumaa Kutsehariduskeskuses, kus luuakse üldhariduse osakond. Kõik PTGs õpinguid alustanud õpilased kolivad uude õppeasutusse klasside kaupa ja nad saavad õpinguid jätkata sama õppekava järgi, mis oli nende õpingute aluseks PTGs.

Mittestatsionaarse üldharidusõppe õpilastel on võimalus õppida üksikaineid, omandada haridust e-õppes või eksternina ning soovi korral võtta lisaks kutsehariduse mooduleid. Kutsehariduskeskuses, mis võidakse ümber nimetada, on võimalik õppetööd korraldada õhtuses ja hommikuses vahetuses ning nädalavahetustel.

Kutsehariduskeskus võtab üle PTG töötajad. Linnavalitsus on avaldanud soovi, et klassid koliksid koos oma klassijuhatajate-õppenõustajatega, kuid vastavalt seadusele on õpetajatel võimalus valida, kas nad eelistavad üleviimist uude õppeasutusse või koondamist.

Linnavalitsuse, PTG ja kutsehariduskeskuse esindajatest koosnev töögrupp on arutanud erinevaid mittestatsionaarse üldhariduse andmise ümberkorraldamisega seotud küsimusi ning kohtunud PTG ja kutsehariduskeskuse esindusorganitega. „Kõigile esitatud küsimustele on antud vastused, iseasi, kas need kõigile meeldivad,“ ütles haridusosakonna juhataja Ene Koitla.

Volikogu hakkab mittestatsionaarse üldhariduse ümberkorraldamist arutama 17. detsembril toimuval istungil.Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid