Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
15.12.2020


Pärnu linn kuulutas välja eelläbirääkimistega enampakkumise eesmärgiga leida kolmele Pärnu ranna-alale rentnikud, kes hakkaksid seal pakkuma kvaliteetset toitlustust.

Kümneks aastaks hooajalise kaubanduse tarbeks kasutusse antavad alad asuvad promenaadi ääres: üks Side ja teine Kuuse tänava pikendusel ning kolmas Kuuse 8.

Side ja Kuuse tänava otstes on praegu tualettidega müügikioskid, mis tuleval aastal rannapromenaadi rekonstrueerimise käigus maha lammutatakse ja kuhu enampakkumise võitnud üürnikud saavad püstitada oma kohviku—või restoranihoone. Mõlemal alal on ettenähtud kuni kaks toitlustusega tegelevat müügipunkti.

Pakutavatest maa-aladest suurim, Kuuse 8 paiknev 3758ruutmeetrine ala, on praegu tühi ning siia saab tulevane üürnik või üürnikud panna püsti kuni kolm omale sobilikku müügikohta. Kuuse 8 maa-ala sihtotstarve lubab ettevõtjal siin tegeleda nii toitlustuse kui jäätisemüügiga ning pakkuda ka meelelahutust.

Kõik kolm maa-ala antakse kasutusse 2021.–2030. aasta suveks (15. maist 15. septembrini).

Pärnu linna ettevõtluse peaspetsialisti Argo Mättase sõnutsi sõlmib Pärnu linn hooajalised kauplemislepingud tavaliselt kolmeks kuni viieks aastaks, kuid mainitud kolme ranna-ala osas teeb linn suure erandi – need saavad ettevõtjad oma kasutusse kümneks aastaks. „Kümme aastat on piisavalt pikk aeg, et motiveerida ettevõtjaid rajatavasse söögikohta investeerima,“ ütleb Mättas.

Renditavale maa-alale püstitatav hoone või hooned peavad arhitektuurselt ja visuaalselt sobima rannapromenaadiga ning moodustama sellega ühtse ansambli. „Linna nägemus on, et ranna uued söögikohad tegutseda konteinerlahendusena. Konteinerid saab kerge vaevaga plaažile tuua ja kümne aasta pärast ära viia ning neid on lihtne ümbritsevasse keskkonda sobitada,“ selgitab Mättas.

Enampakkumise võitjad selguvad aprillis.

Mättas rõhutab, et enampakkumise lõpliku paremusjärjestuse kujunemisel mängib olulist rolli ka pakkumise kontseptsioon. „Me tahame Pärnu randa saada juurde toitlustusettevõtjaid, kes suudavad pakkuda väga heal tasemel toidukultuuri ühes kõige sinna juurde kuuluvaga. Pool Pärnu rannapromenaadist teeb järgmiseks suveks läbi tuntava värskenduskuuri ning ühes promenaadi uuenemisega peab paranema ka suvepealinna visiitkaardi sisuline pool ehk rannas pakutavad teenused,“ ütleb Mättas.

Pakkumisi ranna-aladele saab esitada 25. jaanuarini (kaasa arvatud).

Vaata lisaks: Maa-alad hooajaliseks kaubanduseks ranna piirkonnasAnu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid