Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
17.12.2020


Rahvusvahelisel jätkusuutlike reisisihtkohtade TOP 100 edulugude konkursil selgusid nominendid seitsmes kategoorias, Eestist kandideerib parimaks loodus ja ökoturismi edendavaks sihtkohaks Pärnu.

Kui sügisel valis rahvusvaheline säästvat turismi arendav organisatsioon Green Destination (rohelised sihtkohad) Pärnu saja maailma kõige rohelisema reisisihtkoha hulka, siis eelmise nädala lõpus avalikustatud looduse ja ökoturismi edendaja nominatsioon tähendab Pärnule konkursil edasipääsu.

Roheliste sihtkohtade pilootprogrammis osaleb Eestist seitse sihtkohta: Saaremaa koos Muhuga, Hiiumaa, Tartu, Järvamaa, Lahemaa ja Rakvere. Kõik seitse pääsesid ka saja jätkusuutliku sihtkoha hulka ning osalevad TOP 100 parima sihtkoha konkursil, ent nominatsiooni edulugude konkursil pälvis neli Eesti sihtkohta.

Nominatsioonikategooriad on: loodus ja ökoturism; kogukonnad ja kultuur; keskkond ja kliima; saared ja rannad; kiire reageerimine koroonalevikule; taastumine koroonakriisist; kestlik areng.

Kui Pärnu pürgib parimaks looduse ja ökoturismi edendajaks, siis Saaremaa ja Tartu said nominatsiooni keskkonna ja kliima ning Hiiumaa kogukondade ja kultuuri kategoorias.

Eesti sihtkohtade osalemist roheliste sihtkohtade programmis rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond ja programmi veab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskus. Pärnu linn osaleb programmis koostöös SA Pärnumaa Arenduskeskusega.

Pärnu linnaarengu peaspetsialist Kristel Rääk ütles, et Pärnule tõi konkursil edasipääsu ning parima looduse ja ökoturismi edendava sihtkoha nominatsiooni linnalehmade projekt. „Esitasime edulugude konkursile meie linnalehmade projekti, mis kõneleb sellest, kuidas Pärnu kaitsealusel rannaniidul on taastatud rannaniidud, rannikulõukad ja erinevate kaitsealuste liikide elupaigad. Loomad hooldavad rannaniite masinatest keskkonnasõbralikumalt, veiste abiga saame säilitada Pärnu rannaniitude haruldast liigirikkust, unikaalsust ja silmailu,“ ütles Rääk.

Linnalehmade projekt viidi ellu Keskkonnameti juhtimisel ning koostöös Pärnu linnavalitsuse ja Tartu Ülikooli Pärnu kolledžiga.

Iga kategooria parimad edulood selguvad märtsikuus Berliinis toimuval auhinnatseremoonial. Pärnakad näitavad auhinnagalal linnalehmade projekti tutvustavat videot. Video valmis EAS-i toel.

Roheliste sihtkohtade TOP 100 edulugude konkursi üldvõitja selgub mais.Lisainformatsioon:
Kristel Rääk
Pärnu linnaarengu peaspetsialist
444 8362, 53069805
kristel.raak[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid