Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
28.01.2021


Pärnu linnavalitsus kuulutas välja riigihanke ettevõtja või ettevõtjate leidmiseks, kes hooldaks selle aasta 1. aprillist 2025. aasta 31. märtsini Pärnu Kesklinna, Vana-Pärnu, Mai ja Raeküla randu.

Praegu hooldab kõiki Pärnu randu OÜ Kesklinna Pargid. Uus hange on jaotatud osadeks: pakkumusi võib esitada ka ainult Kesklinna või ainult Vana-Pärnu, Mai ja Raeküla randade hooldamiseks. „Uues hankes on arvestatud olukorraga, kus talv võib kulgeda ilma lumeta ning inimesed külastavad randa ja jalutavad promenaadil rohkem. Seega on vaja tagada ka suplushooaja väliselt randade korrashoid ja puhtus,“ ütles linnavara- ja heakorrateenistuse juhataja Karmo Näkk.

Vana-Pärnu, Mai ja Raeküla randu hooldatakse lisaks suvele sügisest kevadeni. 1. novembrist 31. märtsini peab hanke võitja koristama vastavalt vajadusele kogu hooldatavalt alalt olmejäätmed ja kaldale uhutud kõrkjaprahi, puidujäätmed, ajupuud, lõpnud kalad ja linnud, korjused jmt, tühjendama prügikaste Hirve ja Harju tänava alguses, hooldama rannatee alguses olevaid pinke, tagama linnuvaatlustornide ohutu külastuse, koristama pärast veetõususid teedelt ja linnuvaatlustornidest kõrkjaprahi jne.

Hanke võitja peab 1. maiks paigaldama Vana-Pärnu, Mai ja Raeküla randadesse pingid, prügikastid ja riietuskabiinid ning tühjendama välikäimlate kogumiskaevud enne välikäimlate paigaldamist. Maist augustini peab käimlaid koristama ja pesema igapäevaselt, muul ajal vastavalt vajadusele. Suveperioodil tuleb randu koristada ja prügikaste tühjendada iga päev, juunist augustini mitu korda päevas.

Järgmiseks erinevuseks võrreldes eelmise hankega on Kesklinna ranna suurem hooldusala ja tihedam hooldus. 1. novembrist 31. märtsini tuleb Kesklinna rannas vastavalt vajadusele, kuid vähemalt kord nädalas koristada olmeprügi, kõrkjaprahti, korjuseid jmt. Hanke võitja peab promenaadi ja istutusalad puhastama liivast, eemaldama promenaadi pinkidelt ja prügikastidelt lume ja liiva, tegema promenaadil, laudteedel ja mujal lume- ja libedusetõrjet jne.

Kesklinna rannas on vaja 1. maiks liiv tasandada ja läbi sõeluda ning rannainventar paigaldada, eelnevalt hooldatud vetelpäästetornid peavad paigas olema 25. maiks. Suveperioodil koristatakse randa iga päev enne kella kaheksat hommikul, juunist augustini ka pärastlõunal ja õhtul. Puitkilpteed, kõnniteed, trepid, promenaad ja purskkaevud tuleb liivast ja prahist puhastada kella üheksaks hommikul, sealjuures ei tohi kasutada lehepuhurit või õhuluuda. Juulis on vaja rannaliiva teist korda sõeluda.

Hooldatavaid randu on Mai elamurajoonis kolm, Raekülas kaks ning Vana-Pärnus ja kesklinnas üks. Pakkumused avatakse 10. veebruaril kell 11.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid