Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
02.02.2021


Pärnu linnavalitsus korraldab taas kohalikele majutus-, teenindus- ja toitlustusettevõtetele koolituse „Kuidas tagada ohutu teenindus nii külastajatele kui töötajatele?“.

Tasuta koolitus toimub esmaspäeval, 15. veebruaril kell 13-14.30 veebikeskkonnas Zoom ning seda viib läbi Protect Estonia OÜ innovatsiooni- ja arendusjuht Kristi Jõeorg.

Koolitusel osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida, seda saab kuni 11. veebruarini teha siin.

Samasugune koolitus toimus piirkonna ettevõtjatele ka mullu oktoobris. Toona võttis sellest osa pea poolsada asutust. Pärnu linnavalitsuse turismiarenduse spetsialisti Ave Lääne sõnutsi märkis nii mõnigi sügisesel koolitusel osalenu hiljem, et valdkonna eksperdilt saadud praktilised juhised ja näpunäited olid kasulikud ning koolitus andis vajalikke teadmisi-oskusi, kuidas oma asutuse toimimist koroonatingimustes nii personalile kui külastajatele ohutult korraldada.

Turismiarenduse spetsialisti ütlust mööda jäävad terviseturvalisus ja nakkusriski minimeerimine veel pikaks ajaks olulisteks märksõnadeks mitte ainult turisminduses, vaid kõigis eluvaldkondades. „Koroonaviirusega seotud piirangud ja piirkondlik nakkusnäitaja, on esmased näitajad, mille põhjal inimesed täna oma reisiplaane teevad. Üsna tõenäoline, et see tendents jätkub veel kaua. Kuid ohutus on sama tähtis meile ka siis, kui meie käimised kodukohast kaugemale ei jõua. Kohvikusse sööma või spaasse ujuma minnes tahame ju samuti, et meid ümbritseks ohutu keskkond ja terved inimesed,“ ütleb Lääne.

Usalduse ja turvatunde loomisse peavad panustama mõlemad – nii asutus kui külastaja. „Kui ettevõtja teeb kõik endast oleneva, et tema ruumides oleks inimestel ohutu, siis täpselt sama peab tegema ka külaline: pidama kinni piirangutest ja järgima terviseameti juhiseid,“ toonitab Lääne.

Läinud suvel tulid Pärnu majutusettevõtted ja Pärnu linn välja tarbijamärgisega „Pärnu linn soovitab, ettevõte kinnitab: meil on turvaline“. Märgise-aktsiooniga liitunud ettevõtted kinnitasid siis ja kinnitavad nüüdki, et täidavad inimeste heaolu ja hea tervise tagamiseks kõiki terviseameti COVID-19 käitumisjuhiseid. Tunnusmärgist kannab tänaseks 30 majutus-, 15 toitlustus- ja 16 teenindusettevõtet.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid