Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

26.02.2021

Perekond on lapse kindlus! Kõik lapsed, nii pisikesed kui suured, vajavad kodu ja toetavat perekonda. Paraku ei ole kõigil võimalust üles kasvada oma sünnivanemate juures. 

Lapse perest eraldamine on viimane abinõu ja äärmiselt kaalutletud otsus. Iga laps, kes sellisesse olukorda satub, vajab võimalikult peresarnast kasvukeskkonda, kus tunneb end turvaliselt ja oodatuna. Iga laps on eriline, kel on selja taga oma lugu, kogemused ja vajadused. 

Lastele, kes ei saa kasvada oma vanematega, otsib Pärnu linnavalitsuse lastekitseteenistus peresid, kes tunnevad endas soovi hoolduspereks saada või kaaluvad seda võimalust. 

Hoolduspere vanemaks sobib avatud, empaatiline ja soe inimene, kellel on soov, võimalus ja valmisolek avada oma süda ja kodu lapsele, kes seda väga vajab, võtta ta vastu tema isikliku loo ja kogemustega, olla mõistev sõber ja toetaja, pakkuda talle kuuluvus- ja turvatunnet. Varasem laste kasvatamise kogemus tuleb kindlasti kasuks, ometi ei ole selle kogemuse puudumine takistuseks, et olla hea ja armastav hoolduspere.

Kui see teema puudutab Sind ja kaalud võimalust pakkuda kodusoojust lapsele või lastele, kes pole sündinud sinu peres, anna sellest teada Pärnu linnavalitsusele. 

Kandideerimiseks saada elulookirjeldus koos motivatsioonikirjaga hiljemalt 31. märtsil 2021
lastekaitseteenistuse juhtajale Linda Õismanile e-posti aadressil linda.oisman[at]parnu.ee.


Loe ka:
» Ühe hoolduspere lugu "Nukitsamees"
» "Nukitsamees" vene keeles
» Postimees 01.03.21 - Hooldusvanem: pole ühtegi last, keda aidata ei saaksMirjam Lank
Pärnu linnavalitsuse lastekaitsespetsialist

Iga laps vajab kodu ja perekonda, ent paraku ei saa kõik lapsed kasvada koos oma vanematega. Põhjuseid võib olla mitmesuguseid. On oluline, et lapse kõrval oleks kindel täiskasvanud inimene, kes mõistab, hoolib ja tingimusteta armastab. Keegi, keda saab usaldada ja kellele igapäevalt toetuda ning kes õpetab olulisi väärtusi ja põhimõtteid. Kes on alati olemas, nii rõõmudes kui ka muredes.

On tore, et meil on täna peresid, kes on avanud oma südame ja kodu teises peres sündinud lastele. Need on tavalised ja samas väga erilised pered. On nooremaid ja vanemaid inimesi, mehi ja naisi, paare ja üksi elavaid inimesi, kes tegutsevad väga erinevates valdkondades. Siiski on asendushooldust vajavate laste arv kordades suurem, kui meil on täna neile ukse avavaid peresid. Asutusepõhisel asendushooldusel, st perekodudes ja asenduskodudes (endise nimega lastekodudes) kasvab täna Eestis ligi 800 last, hooldusperedes kasvab ligi 130 last.

Pärnu linna lastest on asutuspõhisel asendushooldusel täna 19 last. Hooldusperes kasvab 15 last. Paraku on Pärnu linnas viimastel aastatel asutuspõhisel asendushooldusel olevate laste arv kasvanud. Põhjuseid on erinevad, näiteks vajavad hooldust mitu õde-venda või teismelised lapsed, kellele on väga raske sobivat hoolduspere leida.

Otsime peresid, nii eesti kui ka vene keelt kõnelevaid inimesi, kes kaaluvad võimalust pakkuda ühele või mitmele lapsele kodu, armastust ja hoolt. Julgustame kõiki, keda see teema puudutab, pöörduma elukohajärgse lastekaitsetöötaja poole.

Pärnus on teie jaks olemas lastekaitsespetsialist Mirjam Lank (444 8133, 5336 5574, mirjam.lank[at]parnu.ee). Teie küsimustele vastavad rõõmuga ka sotsiaalkindlustusameti spetsialistid. Loodame, et ühel päeval on selliseid peresid veel rohkem ning iga laps leiaks armastava ja hooliva pere.

Uuri rohkem asendushoolduse ja kasuvanemluse teemaliselt veebilehelt Tark Vanem. Sealt leiad eesti ja vene keeles hooldusperede endi ja valdkonna spetsialistide lood (rubriik Artiklid).

Alati võid helistada küsimustega sotsiaalkindlustusameti asendushoolduse infotelefonile 655 1666 või kirjutada aadressile asendushooldus[at]sotsiaalkindlustusamet.ee.


 

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid