Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
04.02.2021


Haridus- ja teadusminister Liina Kersna tunnustas 3. veebruaril toimunud tunnustussündmusel „Noorte Heaks Tänu“ noortevaldkonna parimaid tegijaid. Aasta noorsootöö teo kategoorias pälvis tunnustuse Pärnu noorte innovatsioonikeskuse HUUB loomine.

Haridus- ja teadusministeerium tunnustab koos haridus- ja noorteametiga igal aastal üleriigiliselt noorsootöö valdkonna parimaid tegijaid, inimesi, ettevõtteid ja organisatsioone, kes on panustanud noorsootöösse, valdkonda edendanud, algatanud uusi tegemisi ja mõjutanud valdkonna arengut kohalikul, maakondlikul või üleriigilisel tasandil.

Tunnustuskonkursile said kaheteistkümnes kategoorias kandidaate esitada kõik juriidilised ja füüsilised isikud. Tunnustuskomisjon hindas ainult neid kandidaate, keda esitati vähemalt kahe erineva esitaja poolt.
Nelja nominendi seast aasta noorsootöö teo laureaadiks valitud noorte innovatsioonikeskus HUUB avas oma uksed Pärnu kesklinnas Akadeemia 5 ruumides mullu juulis.

Noorte koostööoskusi ja ettevõtlikkust edendav keskus on populaarne ajaveetmis- ja kogunemiskoht nii Pärnu gümnaasiumi-, kolledži- kui põhikooli lõpuklasside õpilastele. Kõiki keskuses ettevõetavaid tegevusi toetavad mentorid. Noored saavad HUUBis üksteiselt õppida, üheskoos erinevaid tegevusi ja lähenemisi katsetada. Keskuses korraldatakse kursuseid, viiakse läbi ettevõtlustunde, kohtumisi ja sündmusi ning toimetatakse kogukonnana.

Pärnu linnavalitsus on andnud noortekeskuse 267,9 m2 suurused ruumid mittetulundusühingule HUUB tasuta kasutada. Keskuse loomist ja tegevust toetasid Pärnu linn ja Eesti noorsootöö keskus (nüüdne haridus- ja noorteamet).

Lisaks tegevustoetusele on Pärnu linn pannud õla alla ka erinevatele HUUBi algatatud projektidele.

Vastse laureaadi tänastest ja homsetest tegemistest saab täpsemalt kuulda teisipäeval, 9. veebruaril kell 11.30 Tre Raadio saates „Pärnu linna pooltund“. Noorte innovatsioonikeskuse HUUB toimetamistest räägivad kuulajaile Eerik Hannus ja Anneliis Tšitškan.


Vaata lisaks:  Uuenduslike noorsootöö mudelite väljatöötamine ja rakendamine noorte sotsiaalse tõrjutuse ennetamiseks


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid