Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
05.02.2021

Jaanuarikuus Pärnu keskuslinnas ja osavaldades toimunud eterniidi, ohtlike jäätmete ning elektri- ja elektroonikaseadmete kogumisringidel veeti eraisikutelt ära üle 86 tonni eterniiti, 9,6 tonni erinevaid elektri- ja elektroonikajäätmeid ning üle kuue tonni ohtlikke värvi- ja lakijäätmeid.

Eterniidi tasuta äraveo võimalust kasutas 52 Pärnu keskuslinna, 33 Audru osavalla, üheksa Paikuse ning seitse Tõstamaa osavalla majapidamist. Kogumisringide käigus minema viidud eterniidi kogused jagunesid järgmiselt: Pärnu keskuslinn – üle 25 tonni eterniiti; Audru osavald - ligemale 44 tonni eterniiti; Paikuse osavald - üle 10 tonni eterniiti; Tõstamaa osavald - üle 6 tonni eterniiti.

Ohtlikest jäätmetest tõid inimesed nii keskuslinnas kui osavaldades kogumispunktidesse ülekaalukalt kõige enam värvi- ja lakijäätmeid (üle 6 tonni), kõigis kolmes osavallas veel ka palju tahkeid ja vedelaid õlijäätmeid. Palju anti üle terve Pärnu ära ka pestitsiide, pesuaineid, erinevaid reostunud pakendeid ja materjale ning patareisid ja väikeakusid.

Nii eterniidi kui ka ohtlikud-, elektri- ja elektroonikajäätmed vedas ära AS Eesti Keskkonnateenused. Pärnu linnale läks kogumisringide korraldamine maksma 24 274 eurot.

Pärnu linna keskkonna ja heakorra peaspetsialisti Marve Virunurme sõnutsi on omavalitsuse korraldatud tasuta kogumisringid inimeste jaoks mugav võimalus vabaneda eterniidist, vanadest kodumasinatest ja ohtlikest jäätmetest. „Kogumisringidega aitame kaasa sellele, et keskkonnale ohtlikud jäätmed jõuavad õigesse käitluskohta. Tavaprügi hulka ei tohi neid jäätmeid panna, samuti ei tohi neid jäätmeid ise omal käel käidelda,“ toonitab Virunurm.

Vanad elektri- ja elektroonikaseadmed, mis inimesed ära annavad, lähevad lammutamisele ning seadmetest saadav metall, plastik ja klaas, suunatakse taaskasutusse. Virunurme sõnul kavandab linn järgmisi kogumisringe sügiseks.

Ohtlikke jäätmeid ning elektri- ja elektroonikaseadmeid saab aastaringselt tasuta ära anda ka Pärnu keskuslinna ning osavaldade jäätmejaamades ja -punktides. Eterniiti võtab vastu Paikre prügila. Tegemist on tasulise teenusega.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid