Jäta menüü vahele
Facebook Logo

 Ametiruumidesse kohale tulles peab järgima terviseameti nõudeid ja kandma maski. Loe lisaks...
 Vaktsineeri end koroona vastu! Vaata vaktsineeri.ee või helista 1247
• COVID piirangud ja nõuded


Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
11.02.2021

Veebruaris ja märtsis on võimalik end Pärnu gümnaasiumide sisseastumiskatsetele registreerida, ühisgümnaasiumi katsed toimuvad 15.–25. märtsini, Koidula gümnaasiumi katsed 3. aprillil ning Sütevaka humanitaargümnaasiumi katsed 10. ja 11. aprillil.

Pärnu Ühisgümnaasiumi katsetele saab registreerida Sisseastumise Infosüsteemi (SAIS) kaudu 1.–10. märtsini. Katsete tulemuste ja õppeainete (eesti keel, inglise keel, matemaatika) keskmise hinde põhjal tekkinud pingerida avalikustatakse hiljemalt 29. märtsil SAIS’is. Otse vestlusvooru kutsutakse õpilaskandidaadid, kelle üheksanda klassi veerandi- või trimestrihinded on neljad ja viied või kes on 8. ja 9. klassis aineolümpiaadidel saavutanud 1. 3. koha piirkondlikus voorus või osalenud üleriigilistel olümpiaadidel. Täpsema info leiab kooli kodulehelt.

Pärnu Koidula Gümnaasiumi 10. klassidesse sisseastujate registreerimine on kooli veebilehel avatud 1. veebruarist 28. märtsini. Tänavu võtab kool õpilasi kümnendatesse klassidesse vastu üheksanda klassi tunnistuse ja sisseastumiskatsete tulemuste alusel. Väljavõte üheksanda klassi tunnistusest tuleb esitada 1. veebruarist 28. märtsini e-posti aadressil vastuvott[at]koidulag.edu.ee.

Koidula kooli sisseastujaks registreerunud, kellel on üheksanda klassi tunnistusel hinded neli ja viis või A ja B ja/või I–III koht aineolümpiaadidel ja -võistlustel, arvatakse vastuvõetute nimekirja (välja arvatud matemaatika-füüsika suund) ja seega on nad sisseastumiskatsetest vabastatud. Teistel juhtudel koostatakse kandidaatidest pingerida, mida ei avalikustata.

Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi sisseastumiskatseteks registreerumine toimub 22. veebruarist 2. aprillini. Kümnendatesse klassidesse võetakse õpilasi vastu üheksanda klassi hinnetelehe (jooksvad hinded ja kokkuvõtvad hinded) ja vestluse põhjal. Väljavõtteid üheksanda klassi hinnetest saab samuti esitada 22. veebruarist 2. aprillini, saates need meiliga aadressile sekretar[at]sytevaka.ee.

Sütevaka humanitaargümnaasiumi vestlusele oodatakse õpilasi, kes saavad hiljemalt 8. aprilliks oma meiliaadressile vastava kutse koos täpse vestluse ajaga. Katsetele registreerunud üheksanda klassi aineolümpiaadide võitjad arvatakse kohe sissesaanute nimekirja. Täiendavat infot saab telefonilt 443 1037 ja e-aadressilt valter[at]sytevaka.ee.

Vastavalt Pärnu Ühisgümnaasiumi, Pärnu Koidula Gümnaasiumi ning Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi vahelisele kokkuleppele saavad õpilased aega oma gümnaasiumivaliku kinnitamiseks kuni 1. maini.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Mis on Pärnu aasta tegu 2021? Anna hääl lemmikule hiljemalt 19. detsembril

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid