Jäta menüü vahele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
12.02.2021

Eile õhtul Koidula muuseumi aias toimunud Pärnumaa sporditegijate tunnustusüritusel „Tähesära“ tehti teatavaks Pärnu linna ja maakonna 2020. aasta parimad sportlased.

Lisaks aasta parimate tunnustamisele kuulutati eilsel üritusel välja Pärnu olümpialootused, kes saavad linnalt 800eurose tulevikustipendiumi.

Pärnu aasta naissportlane on bikiinifitnessi tšempion Agne Kiviselg, kes teenis mullu kulturismi ja fitnessi maailmameistrivõistlustel kuni 169-sentimeetriste naiste bikiinifitnessis kolmanda koha.

Pärnu aasta meessportlane on Finn-klassi ühemehepaadil seilav Taavi Valter Taveter. Viimast hooaega juunioride konkurentsis võistelnud Taveter jõudis läinud aastal MM-l hõbedale ja EM-il pronksile. Selleks hooajaks on Taveter seadnud endale eesmärgiks lunastada pääse Tokyo olümpiaregatile.

Neidude seas pälvis taas aasta juuniorsportlase tiitli jetisõitja Jasmiin Üpraus, kel on möödunud aastast ette näidata hõbemedal MM-lt ja pronks EM-lt. Üpraus tõusis 2020. aastal ka naiste arvestuses hooaja edetabelit juhtima. Noormeestestki valiti aasta juuniorsportlaseks taas jääpurjetaja ja purjetaja Rasmus Maalinn. Juunioride DN-klassis tõi Maalinn läinud aastal koju nii Euroopa- kui maailmameistritiitli.

Neidude arvestuses pälvis aasta noorsportlaseks Ann Marii Kivikas. U20 vanuseklassis võitis Kivikas Eesti sisemeistrivõitlustel kolm kulda (60, 200 ja 400 meetri jooksus) ning kolm kulda ka U20 välimeistrivõistlustel (100, 200 ja 400 meetris). Lisaks veel kaks kulda teatejooksus. Eesti täiskasvanute meistrivõistlusel tuli Kivikas 100 m jooksus isikliku rekordiga pronksi ning 200 m jooksus naisjuunioride rekordiga esikoha. Balti meistrivõistlustel võitis Kivikas U20 vanuseklassi 4x400 segateatevõistkonnas teise koha ning individuaalselt 100 ja 200 m distantsil esikoha.

Noormeestest tunnistati aasta noorsportlaseks motokrossisõitja Jörgen-Matthias Talviku. MX2 klassis Eesti meistriks kroonitud ja EM-i debütandina end kokkuvõttes 5. kohale kihutanud Talviku sõlmis uueks hooajaks lepingu Hollandi profitiimiga.

Pärnu aasta veteransportlase auväärse tunnustuse pälvisid naiste arvestuses Klarika Kuusk ja meeste seas Artur Tikkerbär. Kuusk on maratoonarina endiselt kiire: tema nimel on nii kui Eesti N50 poolmaratoni- ja maratonijooksu rekordid. Ujumistreener Artur Tikkerbär täiendas mullu oma taliujumise medalisaaki kahe kulla, ühe hõbeda ja kahe pronksiga.

Linna aasta tehnikasportlane, rallisõitja Egon Kaur jõudis Rally Estonial WRC 3 klassis kolmandale poodiumikohale. Pärnu aasta ekstreemsportlane on Erik Naissaar. Kodulinnas ja laiemalt üle Eesti vabaõhu ja tänavasporti edendav Naissaar on noortele suureks inspiratsiooniks ning on avanud Pärnus ka oma treeninggrupi.

Suvepealinna aasta invasportlane naiste arvestuses on suusataja Cäroly Paatsi. Läinud aastal Rootsis peetud eriolümpia rahvusvahelistel talimängudel riputati Paatsi kaela kolm medalit: üks kuld ja kaks hõbedast. Meeste seast valiti aasta invasportlaseks Randel Peerna. Peerna pole pelgalt Eesti üks edukamaid invasõudjaid, vaid on ka tubli erivajadustega inimeste spordi edendaja.

Aasta võistkonna tiitli sai seekord sõudmise neljapaadi meeskond (Pärnu sõudjatest kuuluvad meeskonda Tõnu Endrekson ja Allar Raja), kes Euroopa meistrivõistlustel sõudis end neljandaks. Pallimänguvõistkondadest valiti aasta parimaks Pärnu Sadama korvpallimeeskond, kes alistas mullu esimest korda pallilahingus Kalev/Cramo ja tõusis Eesti meistrivõistluste liidriks.

Aasta noortevõistkond Pärnu spordikooli U20 võrkpallimeeskond (tulid Eesti U20 karikavõitjaks) ja aasta treener Elise Umb. Purjetamistreener Umbi juhendatavad on näiteks Taavi Valter Taveter ja Rasmus Maalinn, samuti on tema kasvandike seas palju teisi andekaid ja tulemuslikke noori. Aasta noortetreeneri tiitliga pärjatud Mihkel Lembit on pühendunud kergejõustikutreener. Heitealadele ja kümnevõistlusele spetsialiseerunud Lembitu kasvandikud teevad pidevalt häid tulemusi ning on Eesti koondise kandidaadid.

Aasta üllatajale, Vapruse naiskonnale, tõi 2020. aasta eduka meistriliiga debüüdi, mis päädis neljanda kohaga. Esimesel meistriliiga hooajal head mängu näidanud Vapruse naiskond koosneb peamiselt Pärnu linna naistest, kes igapäevaselt tegelevad hoopis muuga (töö, kool jne).

Aasta edendaja tiitliga tunnustab linn mullu uue sisesõudebaaseiniga spordihoone avanud MTÜ Pärnu Sõudeklubi ning aasta sporditegu on kauaoodatud Raja ujula valmimine, tänu millele on väga palju inimesi hakanud regulaarselt ujumas käima ning kohalikud spordiklubidki kasutavad vastvalminud ujulat lisatreeningute läbiviimiseks.

Aktiivne rahvasportlane, alates 1985. aastast kõikidel kohalikel rahvajooksudel kaasa löönud Raul Enn pälvis aasta rahvasportlase tunnustuse. Spordi juurde on Enn toonud ka oma lapsed – poja ja kaks tütar.
Pärnu aasta rahvaspordiüritus on igati teenitult MTÜ Spordiklubi Tervisesport korraldav aastajooks. See ülipopulaarne rahvajooksusari ei jätnud läinud aasta keerulistele oludele vaatamata pea ühtki etappi vahele.

Suvepealinna aasta spordivabatahtlikuks valitud Riido Küüts on endine korvpallur, kes on nüüdseks juba üle kümne aasta valmistanud rajameistrina ette menukate rahvajooksude (Kadrijooksu, aastajooksude, meremiilijooksu radasid), aitab läbi viia Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu, Luitejooksu ja Rannajooksu ning lööb kaasa ka Rannastaadionil toimuvatel kergejõustikuvõistlustel.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid