Jäta menüü vahele
Facebook Logo

 Ametiruumidesse kohale tulles peab järgima terviseameti nõudeid ja kandma maski. Loe lisaks...
 Vaktsineeri end koroona vastu! Vaata vaktsineeri.ee või helista 1247
• COVID piirangud ja nõuded


Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
15.02.2021


Pärnu Kesklinna randa hakkavad järgmise nelja aasta jooksul hooldama Keskkonnahoolduse Eesti OÜ ja Keskkonnahoolduse OÜ, Vana-Pärnu, Mai ja Raeküla randu MKM Infra OÜ.

Linnavalitsus korraldas Pärnu randade hooldamiseks avatud hankemenetlusega riigihanke. Erinevaid randu soovis 1. aprillist 2021 kuni 31. märtsini 2025 hooldada viis ettevõtet. Kõige odavamalt olid valmis Kesklinna randa hooldama Keskkonnahoolduse Eesti OÜ ja Keskkonnahoolduse OÜ, kes esitasid 478 500 euro suuruse ühispakkumuse (hind koos käibemaksuga). Mai elamurajooni kolme, Raeküla kahe ja Vana-Pärnu ühe ranna hooldajaks valiti MKM Infra OÜ, kelle pakkumus oli koos käibemaksuga 212 076 eurot.

Kesklinna rannas tuleb 1. maiks liiv tasandada ja läbi sõeluda ning rannainventar paigaldada, eelnevalt hooldatud vetelpäästetornid peavad paigas olema 25. maiks. Suveperioodil koristatakse randa iga päev enne kella kaheksat hommikul, juunist augustini ka pärastlõunal ja õhtul. Puitkilpteed, kõnniteed, trepid, promenaad ja purskkaevud tuleb liivast ja prahist puhastada kella üheksaks hommikul, sealjuures ei tohi kasutada lehepuhurit või õhuluuda. Juulis on vaja rannaliiva teist korda sõeluda.

Esimesest novembrist 31. märtsini tuleb Kesklinna rannas vastavalt vajadusele, kuid vähemalt kord nädalas koristada olmeprügi, kõrkjaprahti, korjuseid jmt. Keskkonnahoolduse Eesti OÜ ja Keskkonnahoolduse OÜ peavad promenaadi ja istutusalad puhastama liivast, eemaldama promenaadi pinkidelt ja prügikastidelt lume ja liiva, tegema promenaadil, laudteedel ja mujal lume- ja libedusetõrjet jne.

Vana-Pärnu, Mai ja Raeküla randu hakatakse hooldama aasta läbi. 1. novembrist 31. märtsini peab MKM Infra OÜ koristama vastavalt vajadusele kogu hooldatavalt alalt olmejäätmed ja kaldale uhutud kõrkjaprahi, puidujäätmed, ajupuud, lõpnud kalad ja linnud, korjused jmt, tühjendama prügikaste Hirve ja Harju tänava alguses, hooldama rannatee alguses olevaid pinke, tagama linnuvaatlustornide ohutu külastuse, koristama pärast veetõususid teedelt ja linnuvaatlustornidest kõrkjaprahi jne.

Esimeseks maiks tuleb Vana-Pärnu, Mai ja Raeküla randadesse paigaldada pingid, prügikastid ja riietuskabiinid ning tühjendada välikäimlate kogumiskaevud enne välikäimlate paigaldamist. Maist augustini peab käimlaid koristama ja pesema igapäevaselt, muul ajal vastavalt vajadusele. Suveperioodil tuleb randu koristada ja prügikaste tühjendada iga päev, juunist augustini mitu korda päevas.

Kuni selle aasta 31. märtsini hooldab kõiki Pärnu randu OÜ Kesklinna Pargid. Uues hankes oli Kesklinna ja teiste linnaosade randade hooldaja eraldatud, Kesklinna randa hoitakse korras senisest suuremal alal ja sagedamini ning Vana-Pärnu, Mai ja Raeküla randu hakatakse hooldama aasta läbi.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Mis on Pärnu aasta tegu 2021? Anna hääl lemmikule hiljemalt 19. detsembril

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid