Jäta menüü vahele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
17.02.2021


Tõstamaa, Paikuse ja Audru osavallakogud otsustasid osavaldade vapimärkide saajad.

Vapimärk on osavaldade kõrgeim autasu, mis antakse isikule, kes on oma tegevusega oluliselt aidanud kaasa osavalla arengule või elanike heaolule, saavutanud tähelepanuväärseid tulemusi või üldise tunnustuse kultuuri, hariduse, majanduse, eestluse ja/või muu olulise edendamisel.

Tõstamaa osavallas pälvivad sel aastal vapimärgi Ülle Palits ja Janek Jaansoo. 
Pootsi poe kui Pärnumaa ühe vanima maapoe pidaja Ülle Palits saab osavalla kõrgeima tunnustuse külapoe traditsioonide jätkamise, kaupluse kui kogukonnakeskuse töös hoidmise, Manija saareelanike kaubanduslikule teenindamisele kaasaaitamise ning piirkonna elanike huvidest lähtuva sõbraliku teenindamise eest.

Janek Jaansoo saab vapimärgi piirkonna elu ja kohaliku ettevõtluse edendamise eest ehitusettevõtjana, aktiivse kaasalöömise eest kohalikus spordi- ja kultuurielus nii osaleja kui korraldajana. Aastatel 2009-2017 oli Jaansoo Tõstamaa vallavolikogu esimees.

Tõstamaa osavalla vapimärkide üleandmine toimub laupäeval, 20. veebruaril Tõstamaa rahvamaja juures toimuval Eesti Vabariigi 103. aastapäeva üritusel.

Audru osavalla tänavused vapimärgi saajad on Kai Oraste ja Siim Suursild. 
Kai Oraste on andnud väärika panuse Audru osavalla elu edendamiseks õpetaja, kaitseliitlase, õpilasmaleva juhi ja väärika kodanikuna. Ta on tegev Audru osavallakogus ja Pärnu linnavolikogus. 

Siim Suursilla kui pikaajalise Audru valla juhi panus kodukandi arengusse on olnud märkimisväärne - just tema eestvedamisel sündisid omal ajal Audru valla eri piirkondades multifunktsionaalsed keskused, kuhu toodi kokku erinevad teenused ja tegevused, Audru vallamajast sai Audru teenuskeskus, Aruväljale ehitati uus hoone lasteaia, rahvamaja ja raamatukogu tarbeks, lõppes Audru kooli rekonstrueerimine, Audru parki rajati uus laululava, lõpetati paljude valla allasutuste hoonete rekonstrueerimine ning said teoks paljud muudki piirkonnale olulised ettevõtmised. Haldusreformi järel oli Siim Suursild Pärnu abilinnapea, täna on ta Pärnu linnavolikogu liige.

Audru osavalla vapimärgid antakse üle teisipäeval, 23. veebruaril kell 12 Audru osavallakeskuse ees vabariigi aastapäeva üritusel.

Paikuse osavalla vapimärgi pälvib kunstihariduse andmise eest Paikuse huvikooli kauaaegne kunstiõpetaja Ene Tapfer. Tunnustust väärib ka Ene Tapferi tegevus keraamikuna ning tema töö erivajadustega inimestega Pärnu Maarjakodus ja Pärnu haigla psühhiaatriakliiniku päevakeskuses.

Paikuse osavalla vapimärk antakse üle kolmapäeval, 24. veebruaril kell 9 Paikuse kooli ees Eesti riigi sünnipäevale pühendatud lipuhommikul.
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid