Jäta menüü vahele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
22.02.2021


Homme, 23. veebruaril kell 16 on võimalik jälgida otseülekannet Pärnu linna ja maakonna vapimärgi saajate tunnustusürituselt. Tseremooniat saab vaadata Pärnu linna Facebooki lehel ja Pärnu Postimehe digilehel.

Vabariigi aastapäeva eelõhtul Pärnu raekojast eetrisse mineval tänu- ja tunnustussündmusel kõlavad pidupäevakõned ja -muusika, üritust juhib Priit Loog.

Pärnu linna kõrgeima tunnustuse pälvivad tänavu Raivo Lumiste ja Rita Mändla. Pärnu linna poolt annavad vapimärgid üle Pärnu linnavolikogu esimees Andrei Korobeinik ja linnapea Romek Kosenkranius.

Kolonelleitnant Raivo Lumiste saab vapimärgi nr 109 suurepärase töö eest julgeoleku arendamisel ja tagamisel nii Pärnus kui kogu Eestis. Lumiste on teeninud Pärnu üksik-jalaväepataljonis erinevatel ametikohtadel alates selle tegutsemisest jalaväekompaniina ning lõpetades pataljoni ja kompanii ülemana. Ta on töötanud kaitsejõudude peastaabis, Kuperjanovi üksik-jalaväepataljoni, Balti pataljoni, 1. jalaväebrigaadi ja Kaitseliidu ülemana. Lumiste teeneid on lisaks Eestile hinnanud Leedu, Taani, Soome ja USA, muude autasude kõrval on teda tunnustatud näiteks Ameerika Ühendriikide armee pronkstähe ja lahinguliste teenete medaliga.

Rahvatantsuõpetajale Rita Mändlale antakse vapimärk nr 110 pühendunud tegevuse eest rahvatantsukultuuri arendajana, tantsuõpetajana ja kultuurikorraldajana. Kõige tuntumaks tema juhendatud rühmaks on Pärnu esinduskollektiiv, rahvatantsuansambel Kajakas, millega Mändla on seotud juba 50 aastat. 1983. aastast praeguseni on ta olnud Kajaka kunstiliseks juhendajaks, juhendades samal ajal teisi kollektiive, lavastades erinevaid rahvatantsupidusid ja korraldades Pärnu suviseid pargikontserte. Mändla on väga tegus ka kodukülas Seljametsas, kus ta lööb kaasa paljudel üritustel ja hoiab elus pärimustantse.

Vapimärk antakse Pärnu linna tunnustusena füüsilisele isikule, kelle aastatepikkune tegevus on positiivselt mõjutanud Pärnu linna arengut ja mainet.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid