Jäta menüü vahele
Facebook Logo

 Ametiruumidesse kohale tulles peab järgima terviseameti nõudeid ja kandma maski. Loe lisaks...
 Vaktsineeri end koroona vastu! Vaata vaktsineeri.ee või helista 1247
• COVID piirangud ja nõuded


Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
02.03.2021

Konkurents kümneks aastaks kasutusele antavatele Pärnu keskranna kauplemisaladele osutus tihedaks, kokku laekus kolmele hooajalisele müügialale 17 pakkumist 14 ettevõtjalt. Oma pakkumisega tulid välja nii Pärnus kui mujal Eestis tegutsevad tuntud toitlustusettevõtjad ning nüüd on teada, kes neist eelläbirääkimistega enampakkumise võitsid.

Rannapromenaadi otsas Side tänava pikendusel asuva ala enampakkumise võitis OÜ Martensi Maja ja OÜ OKO Restoranid ühispakkumine. Võitjad plaanivad alale rajada U-kujulise õhulise arhitektuuriga restoranihoone ja selle naabrusse puidust platvormile 360 kraadi avatud teenindus- ja istumisalaga vabaõhu kokteilibaari, kus saab samuti restoranist süüa tellida. Ettevõtjad on mõelnud ka meelelahutusele: kokteilibaaris ja restoranis saab korraldada live-esinemisi, teemaõhtuid, muusikaüritusi jne.

Kuuse tänava pikenduse müügiala enampakkumise võitis OÜ Klaud Cafe suvekohviku pakkumine. OÜ Klaud Cafe eesmärgiks on teha Pärnu randa peresõbralik lihtsama menüüga söögikoht, kus on mõnus lastega einestada ning kuna kohvikul on ka siseruum, annab see võimaluse pikendada hooaega ja võtta külastajaid vastu ka siis, kui ilm õues olemist ei soosi.

Läheduses asuva Kuuse 8 ala pakkumise võitis OÜ Martensi Maja ja OÜ OKO Restoranid ühispakkumine, mille järgi tuleb Kuuse 8 alale restoran. Kuna Kuuse 8 puhul on tegemist väga suure maa-alaga, kavatsevad ettevõtjad seal lisaks toitlustamisteenusele pakkuda lastele erinevaid vabaõhutegevusi.

Kõik enampakkumise võitnud ettevõtjad kinnitavad, et jõuavad oma plaanid suvehooaja alguseks realiseerida ja Pärnu rannas tegevust alustada. Nagu konkursi tingimused ette näevad, tuleb neil randa püstitada promenaadiga arhitektuurselt sobiv kohviku- või restoranihoone.

Peale kolme pikaajaliselt rendile antava maa-ala otsis Pärnu linn enampakkumisega üürnikke veel teistelegi suvekauplemiseks mõeldud aladele. Rannapargi müügikioskis seab end sel suvel sisse Kauss&Uulits tänavaköök, Roosi-Supeluse nurgale tuleb väike suvekohvik jäätiste, värskete salatite, smuutide ja hommikuputrudega. Rannapromenaadil tegutseb sel suvel lisaks Põks bussibaarile takobaar.

Minigolf jätkab tegevust oma tavapärases kohas keskrannas laste mänguväljaku kõrval ning mänguväljaku keskel, Siinmaa kioskis, ootab külastajaid perekohvik. Jäätisekohvik on sel suvel avatud ka Pärnu südalinnas Jakobsoni pargis.

Päris uue asjana tulevad Pärnu jõe äärde aadressile Suur-Jõe 1 kalareiside korraldamiseks ujuvkai ja pisike müügipunkt, kus saab osta värskelt püütud kala.

Kuuse tänava pikenduse eskiis (OÜ Klaud Cafe)
Kuuse pikendusKuuse pikendus2

Kuuse 8 ala eskiis (OÜ Martensi Maja ja OÜ OKO Restoranid)
Kuuse8

Side tänava pikenduse eskiis (OÜ Martensi Maja ja OÜ OKO Restoranid)
Side pikendus

Lisainformatsioon:
Argo Mättas
Pärnu linnavalitsuse ettevõtluse peaspetsialist
444 8360, 53045746
argo.mattas[at]parnu.ee


 

Mis on Pärnu aasta tegu 2021? Anna hääl lemmikule hiljemalt 19. detsembril

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid