Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
04.03.2021


Pärnu linn soovib ka algaval suvel pakkuda suvepealinna külalistele võimalust osaleda Pärnut tutvustavatel „Like A Local“ linnatuuridel ning otsib selleks ekskursioonide korraldajat.

Like A Local“ tuurid toimuksid juuni keskpaigast augusti lõpuni kord nädalas – kokku vähemalt 11 tuuri. Tuurid on eestikeelsed, aga ekskursioonide korraldaja võiks olla võimeline tegema neid ka võõrkeeltes.
Kuna tuuridesse saab peale põnevate paikadega tutvumise põimida ka muid meelelahutuslikke tegevusi ja ettevõtmisi, võiks korraldaja kaasata tuuride läbiviimisse teisigi aktiivseid pärnakaid ning teha koostööd kohalike ettevõtetega.

Linnatuuride korraldajaks soovijatel tuleb oma digiallkirjastatud pakkumised märksõnaga „Like A Local 2021“ saata Pärnu linnavalitsusele hiljemalt 19. märtsil kell 11 e-posti aadressil linnavalitsus[at]parnu.ee. Hilisemaid pakkumisi hindamisel ei arvestata.

» Pakkumiste esitamise tingimused
» Pärnu „Like A Local“ tuuride kontseptsioon ja visuaalne identiteet

Pärnu linn toetab tuuride korraldamist 1000 euroga.

„Like A Local“ või ka „Trust Me! I’m A Local“ on üleilmselt tuntud kaubamärk, mille alla on koondunud erinevad turistidele suunatud tegevused nagu turismiinfo jagamine, kohalike pakutavad giiditeenused, tuurid-ekskursioonid, nutirakendused jms.

Kõikide nende tegevuse eesmärk on üks: tutvustada mujalt tulijaile sihtkohta kohaliku elaniku pilgu läbi. Vaatamisväärsused, mis pole tavapärased turistilõksud, kohalike lemmikkohad ja turisti tüüpilisest teekonnast kõrvale jäävad huvitavad paigad on enamasti see, mida „Like A Local“ nime alla koondunud tuurid ja infokandjad külastajatele pakuvad.

Pärnus on „Like A Local“ linnaekskursioone korraldatud kahel viimasel suvel – 2019 tutvustasid ettevõtlikud pärnakad kodulinna ingliskeelsetel tuuridel, mullu suvel toimusid tuurid eesti keeles.
Kuna igal ekskursioonil on olnud oma giid, on ekskursioonid olnud oma sisult ja ülesehituselt ainulaadsed. On tehtud läbi Pärnu kulgevaid kummitus-, õhtu-, elustiili- ja rattatuure, kus iga giidiks kehastunud pärnakas on näidanud huvilistele „oma Pärnut“ ning pajatanud kodulinnast selliseid lugusid, mida ei leia ühestki turismiteatmikust.


Lisainformatsioon:
Merilin Mäe
Pärnu linnavalitsuse turismiturunduse andmehalduse spetsialist
444 8365
merilin.mae[at]parnu.ee


 

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid