Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
18.03.2021

Juba aasta aega on lapsevanemad saanud lapse sünni registreerida e-teenusena portaalis rahvastikuregister.ee. Teenus on kättesaadav kõikidele vanematele sõltumata sellest, kas nad on abielus või mitte.

Pärnu perekonnaseisutoimingute- ja rahvastikuregistriteenistuse juhataja Kristina Artma sõnul on pered üldjuhul hästi kursis, et lapse sünni registreerimiseks ei ole enam vaja rahvastikuregistri spetsialisti poole pöörduda ja et uue ilmakodaniku sünni saab pere mugavalt kodust lahkumata ise ära vormistada.

Lapse sünni vormistamisel nõuavad ametnikuga kohtumist üksikud erandjuhud, kus vanemad lapse sündi portaalis rahvastikuregister.ee ise sisse kanda ei saa. „Rahvastikuregistri spetsialisti poole peavad lapse sünni registreerimiseks pöörduma vanemad, kellel puudub võimalus digiallkirjastada ja ka need vanemad, kellest üks või mõlemad on välisriigi kodanikud. Sel aastal on meil selliseid juhtumeid olnud umbes viis kannet kuus,“ selgitab Artma.

„Kuna koroonaviirus levib Eestis väga laialdaselt, peame püüdma inimeste vahelisi kokkupuuteid võimalikult palju piirata. Pärnu linnavalitsuse ja osavallakeskuste uksed praegu suletud ning vältimatud kohtumised rahvastikuregistri spetsialistidega toimuvad ainult eelneval kokkuleppel,“ lisab Artma.

Nagu seadus ette näeb, tuleb lapse sünd registreerida kuu aja jooksul pärast lapse sündi.
Vaata lähemalt: Sünni registreerimine

Veebi teel saab taotleda ka Pärnu linnalt lapse sünnitoetust. Sünnitoetuse suurus on 500 eurot ja see makstakse välja kolmes osas. Sünnitoetuste taotluse saab esitada Pärnu linnavalitsuse e-teeninduses.
Vaata lähemalt: Sünnitoetus

Pärnu linn kingib kuni üheaastastele väikestele pärnakatele mälestuseks Pärnu linna vapiga hõbelusika. Tavaliselt antakse nimelise graveeringuga kingitus üle pidulikul vastuvõtul koos linnakodaniku tunnistusega, aga kuna praegu vastuvõtte ei toimu, saab pere sünnitoetuse taotluses märkida, kas soovib kingituse kätte saada pakiautomaatist.

Linna teise vastsündinutele mõeldud kingituse, Wendre vabrikus valminud väikelaste teki ja padja komplekti, saavad pered kätte juba Pärnu haigla sünnitusosakonnas ning selle kätte saamiseks ühtegi taotlust esitama ei pea.
2021. aasta kahel esimesel kuul on Pärnusse lisandunud 66 vastset ilmakodanikku, kelle elukohaks on rahvastikuregistri järgi Pärnu linn.

Aasta tagasi registreeriti jaanuaris ja veebruaris Pärnu aadressiga lapsi 70.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Volikogu istungi otseülekanne

Veebilehel kasutatakse küpsiseid