Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavolikogu pressiteade
18.03.2021


Pärnu linnavolikogu otsustas anda linna teenetemärgi 14 inimesele, kellel on silmapaistvaid teeneid Pärnu linna ees.

Teenetemärk nr 137 antakse Indrek Alekõrrele Pärnu Saksa Tehnoloogiakooli eduka juhtimise eest. Alekõrs oli koos Saksamaa Königs Wusterhauseni Tehnoloogia- ja Kutsehariduskeskusega asutatud kutseõppeasutuse projektijuht ja on juhtinud kooli selle asutamisest saadik. Tänu tema juhitud meeskonna pikaajalisele tööle on koolist kujunenud kaasaegset kutsealast tasemeväljaõpet ja täiendkoolitust pakkuv õppeasutus.

Teenetemärgi nr 138 pälvis Aime Hoog saunakultuuri elushoidmise ja propageerimise eest. Alates 1985. aastast Jannseni saunas töötanud Hoog on 1992. aasta algusest OÜ Kümblus direktor ja 1997. aasta juunikuust selle juhataja. Praegu asub linnasaun Karja tänaval ja enamik selle külastajatest on püsikliendid.

Teenetemärgi nr 139 saab Enn Jaagor pikaaegse ja järjepideva panuse eest Pärnu linna tänavavalgustuse arendamisel ja väljaehitamisel. Jaagor on ligi veerandsada aastat juhtinud Pärnu tänavavalgustuse kaasajastamist, liikudes pidevalt säästlikuma, ohutuma ja keskkonnasõbralikuma valgustuse poole. Tänu tema kannatlikkusele ja ettevõtlikkusele on linna tänavavalgustus välja viidud erakinnistutelt.

Teenetemärgiga nr 140 tunnustatakse Peep Jõffertit Pärnumaa bussiliikluse korraldamise ja erivajadustega lastele pühendumise eest bussijuhina ning saavutuste eest spordis. Jalgrattur ja kiiruisutaja Peep Jõffert asutas 1993. aastal bussifirma OÜ Skorpion P.J., mida ta vedas 12 aastat. Praegu töötab abivalmis mees Pärnu Päikese Kooli bussijuhina.

Teenetemärk nr 141 antakse Peeter Kaisile võrkpallimängu arendamise ja propageerimise ning aktiivse ühiskondliku tegevuse eest. Kais on kuuenda kategooria võrkpallitreener ja osalenud aktiivselt selle spordiala tutvustamisel. Ta on tulnud Tallinna Kalevi meekonna koosseisus Eesti meistriks ning on Läti Vabariigi meistrivõistluste hõbe- ja pronksmedali omanik. Lisaks erinevate spordiorganisatsioonide juhtimisele on Kais Lions Club Pärnu asutajaliige ja Pärnu Vaasa seltsi aktiivne liige.

Teenetemärgi nr 142 saab Tiiu Künnapas pikaaegse ja pühendunud tegevuse eest muusikaõpetajana, koorijuhina ja dirigendina ning haridus- ja kultuurielu rikastamise eest. Künnapas on oma 56 tööaastaga õpilaste ande avastamisel ning nende juhendamisel ja motiveerimisel mõjutanud Pärnu Raeküla kooli, linna teiste haridusasutuste ja Pärnu linna kultuurielu mainet, saanud tunnustust nii üleriigilisel kui ka rahvusvahelisel tasandil. Tema panus muusikaliselt haritud inimeste kujundamisel on olnud märkimisväärne.

Teenetemärk nr 143 antakse Virve Laubele pikaaegse ja pühendunud hariduselu arendamise ja eestvedamise, noorte andekuse ja ettevõtlikkuse toetamise ja Pärnu linna kui õpikeskuse süsteemi väljatöötamise eest. Laube töötab haridusvaldkonnas 1971. aastast, olles eesti keele ja kirjanduse õpetaja ning muusikaõpetaja, õppealajuhataja, riikliku järelevalve inspektor ja linnavalitsuse üldhariduse peaspetsialist. Tema algatatud on näiteks üleriigilised õppealajuhatajate kogemuspäevad ja Koidulauliku konkurss. Pärnu kogemusi huvi- ja üldhariduse lõimimisel on tutvustatud erinevatele ministritele ning see on jõudnud Eesti haridusvaldkonna arengukavasse.

Teenetemärgiga nr 144 tunnustatakse Urmas Lillemaad Pärnu haigla kiirabitöö koordineerimise ja kvaliteetse kiirabiteenuse tagamise eest 2020. aasta hädaolukorra ajal. Eelmise aasta kevadel tekkis seoses COVID-19 levikuga olukord, kus tuli kiiresti hakata personali ette valmistama, isikukaitsevahendeid soetama ja teisi tavapäratuid otsuseid langetada. Lillemaa tööpanus, reageerimiskiirus ja pühendumine olukorra lahendamisel olid märkimisväärsed. Eriliselt tuleb esile tõsta tema väga head suhtlemis- ja juhtimisoskust, meeskonnatööd ja head erialast ettevalmistust.

Teenetemärgi nr 145 pälvis Valter Parve kauaaegse pühendumise eest sotsiaalvaldkonna arendamisele ja eestvedamisele. Parve on töötanud õpetaja ja kasvatajana, olnud organisatoorsel tööl Eesti õpilasmalevas, juhtinud õppeasutusi, olnud Pärnu linnavalitsuse sotsiaalhoolekande osakonna juhataja ja lektor Tartu ülikooli Pärnu kolledžis. Ta on kirjutanud Eesti väljaannetele enam kui sada artiklit peamiselt sotsiaalabi, vabatahtliku töö, linnavalitsemise ja osalusdemokraatia teemal, osalenud mitmes sotsiaalabialases uurimistöös või neid juhtinud. Lisaks sellele osaleb Parve Raeküla seltsi töös, on ajakirja Sotsiaaltöö kolleegiumi liige ja tegev mitmes sotsiaalse programmi töös.

Teenetemärgi nr 146 saab Raio Piiroja teenete eest sportlasena ja liikumisharrastuse edendajana. Piiroja 114 mängu ja kaheksa väravat Eesti koondise eest tegid temast koduse jalgpalliajaloo ühe suurima nime. Sportlasekarjääri lõpetanud, panustab ta spordivaldkonnas vabatahtlikuna, räägib kaasa elukeskkonna parendamisel ja on Pärnu jalgpalliklubi president, mõjutades juhatuse liikmena noortejalgpalli arengut.

Teenetemärk nr 147 antakse Kaarel Puusepale interventsionaalkardioloogia arendamise eest Pärnu haiglas. Pärnu haigla kardioloog Kaarel Puusepp omandas interventsionaalkardioloogia pädevustunnistuse, mis annab talle õiguse iseseisvalt südame veresooni sondeerida. Ta on ainus südamearst Eestis, kes paigaldab nii südamestimulaatoreid kui sondeerib südame veresooni. Suuremates haiglates sama tööd tegevad kardioloogid on üldjuhul kitsamalt spetsialiseerunud. Puusepp on Eesti mastaabis unikaalne kardioloog, kes katab oma erialaste oskustega peaaegu kogu nüüdisaegse kardioloogia valdkonnad.

Teenetemärgiga nr 148 tunnustatakse Herkki Ruubelit pühendumise eest toidukultuuri arendamisele ja propageerimisele. Ruubel on restoranimaastikul tegutsenud 16 aastat, millest kuus viimast on ta töötanud peakokana. Tal on ette näidata muljetavaldav CV, ta on töötanud Londonis Gordon Ramsayle kuuluvas restoranis ja Kopenhaagenis asuvas restoranis Noma, mida on korduvalt valitud maailma parimaks. Eestisse tagasi jõudes andis Ruubel uue hingamise nii restoranile Raimond kui Pärnu Rannahotelli restoranile. Andekas mees on praegu peakokana ametis Villa Ammendes ja annab oma teadmisi edasi ka Pärnumaa Kutsehariduskeskuse kokaeriala õpilastele.

Teenetemärgi nr 149 pälvis Ela Tomson Pärnu kultuurielu pikaaegse rikastamise ja juhtimise eest. Tomson on kirjutanud mitmete filmide stsenaariume ja olnud paljude Eesti Televisiooni saatesarjade toimetaja. Ta on olnud Pärnu Raadio peatoimetaja, riigikogu liige ja töötanud Pärnu linnavalitsuses erinevatel ametikohtadel. Tomson oli 2010. aastal Pärnu rahvusvaheliste hansapäevade peakorraldaja, tema eestvedamisel tähistati Pärnus Eesti Vabariigi 100. aastapäeva. Lisaks töisele tegevusele on aktiivne naine Pärnu Lions Club naisteklubi Koidulad liige, kus ta panustab heategevusse.

Teenetemärgi nr 150 saab Hilja Vainula pikaaegse pühendumise eest muusika õpetamisele ja koorilaulu edendamisele. Lasteaia Trall muusikaõpetaja ja koorijuht Vainula on töötanud muusikaõpetajana alates 1977. aastast. Suurte kogemustega õpetajana tähtsustab ta rahvakultuuri tutvustamist ja kujundab lastes kodumaa armastust. Ta on olnud laste laulupidude korraldaja, üldjuht ja dirigent, kammerkoori Mattone abidirigent ja segakoori Koidula dirigent. Alates 1989. aastast on Vainula Pärnu naiskoori Leelo dirigent.Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid