Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
29.03.2021

Pärnu linnavalitsus otsustas muuta Pärnu linnas asuva Jaani, Kaubajaama tee, Puiestee ja Metsamajandi ühissõidukipeatuse nime ja panna nende nimeks Koidula muuseum, Veskimetsa, Uus-Sauga ja Merimetsa.

Ettepaneku muuta J. V. Jannseni tänaval asuva Jaani bussipeatuse nimi Koidula muuseumi peatuseks tegi SA Pärnu Muuseum. Peatuse lähedal asub Pärnu muuseumi filiaal Lydia Koidula muuseum ja samanimeline bussipeatus aitab nii muuseumi kui selle juurde rajatud vabaõhulava paremini üles leida. Varem oli Pärnus teisigi Koidula nimega seotud peatusi, kuid praegu pole neist ühtegi alles jäänud.

Ka Pärnumaa Ühistranspordikeskus (PÜTK) toetas mõtet määrata Jaani peatuse uueks nimeks Koidula muuseum, sest peatuste nimed peavad olema informatiivsed, ei tohi olla eksitavad ning peavad lihtsustama linnas orienteerumist ja vajalike objektide leidmist. Samuti saavad peatuste nimed kinnistada ja väärtustada Pärnu ajaloolist pärandit.

Samadel kaalutlustel tegi PÜTK ettepaneku muuta veel kolme Pärnu linna ühissõidukipeatuse nime. Kaubajaama tee peatuse nimi ei ole ühissõiduki kasutajale informatiivne, PÜTKi ettepanek oli panna uueks nimeks lähikonda rajatud samanimelise elurajooni järgi Veskimetsa.

Uus-Sauga ja Rõugu tänava ääres asuva Puiestee peatuse nimi teeb linnas orienteerumise keerukaks ja on eksitav, seevastu nimi Uus-Sauga annab infot piirkonna kohta, kuhu buss suundub. Peatuse nimi Metsamajand on samuti eksitav, sest sellenimelist asutust enam ei eksisteeri, peatuse nimi Merimetsa viitab bussi teekonnale mööda Merimetsa tänavat.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid