Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
20.04.2021

Pärnu linnavalitsus tuletab meelde, et Pärnu linna ja selle osavaldade tihedalt asustatud ja hoonestatud elamualadel on puuokste, -lehtede ja muude haljastusjäätmete põletamine keelatud.

Taimset päritolu prügi lõkkes või tulekoldes hävitamine saastab õhku ja õhusaaste kahjustab tervist. Rääkimata sellest, et põlemisel tekkiv suits on lihtsalt ebameeldiv ja häirib õuesolekut.

Viimastel päevadel on Pärnu linnavalitsuse korrakaitseteenistusele tulnud mitmeid kaebusi, kus inimesed on andnud teada, et keegi põletab eramaja hoovis puuoksi ja -lehti. Naabrite „tossutamise“ ja ümbruskonnas leviva halvalõhnalise suitsu pärast kurdavad varasemast rohkem just Paikuse elanikud.

Kui enne oli Paikuse osavallas okste ja lehtede põletamine kõiki tuletegemise nõudeid järgides lubatud, siis mullu detsembris kehtima hakanud Pärnu linna uue heakorraeeskirja järgi on see tegevus nüüd ka Paikuse osavallas keelatud.

Haljastusjäätmete põletamist keelab ka jäätmehoolduseeskiri. Jäätmehoolduseeskirja nõuete rikkumise korral võib korrakaitseteenistus füüsilisele isikule määrata rahatrahvi kuni 800 eurot ja juriidilisele isikule kuni 20 000 eurot. Siiani ei ole kedagi rahatrahviga karistatud ning ametnikud on piirdunud suuliste hoiatustega. Seda aga tingimusel, et haljastusjäätmete põletamine lõpetatakse kohe.

Koduaiast kokku riisutud okste, lehtede ja rohu käitlemiseks on mitmeid võimalusi. Kõige loodussäästlikum moodus on oksad-lehed ise aias kohapeal ära kompostida. Oksi võib ka purustada ja kasutada aias multši, täite- või kattematerjalina.

Pärnu keskuslinnas saab AS Ragn-Sellsilt tellida puuokste ja -lehtede tasuta äravedu. Tasuta veoks tuleb kokku riisutu pakendada biolagunevatesse kottidesse või konteinerisse, kus ongi vaid biolagunevad aiajäätmed.

Kolmas võimalus on viia aiajäätmed ise OÜ Paikre prügila kompostimisplatsile. Puuoksi-kände ja muid haljastusjäätmeid võetakse kompostimisplatsil vastu aastaringselt. Tegemist on tasulise teenusega.


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid