Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
06.05.2021


Pärnus Rohu tänava lõppu ehitatav linna üürimaja on saavutanud täiskõrguse, homme kell 15 peetakse seal sarikapidu.

Ülejõe linnaosas aadressile Rohu 119 rajatavas kolmekorruselises 18 korteriga elumajas hakkab linn pakkuma Pärnus tööle asuvatele spetsialistidele ja nende peredele üürikortereid. Kord, mille alusel linn uues üürimajas elamispindu rentima hakkab, on välja töötamisel.

Munitsipaalomandis üürimajja tulevad kahe- kuni kolmetoalised korterid, millest väikseimad on 50 ja suurimad 74 ruutmeetrit. Kõigil korteritel on rõdu ning korterid on sisustatud pea kõige elamiseks vajalikuga: olemas on köögi- ja garderoobimööbel, valgustid, aknakatted ning sanitaar- ja kodutehnika.

Iga korteri juurde kuulub üks parkimiskoht, lisaks on kortermaja ette rajatavas parklas neli parkimiskohta külalistele. Maja kõrvale tuleb ka mänguväljak.
Üürimaja rajatakse A-energiaklassihoonena, maja katusele paigaldatakse üle 90 päikesepaneeli.

Hoonet ehitab osaühing Optimus Ehitus. Optimus Ehituse projektijuhi Timo Luhari sõnul on ehitustööd kulgenud hästi. Vaatamata pandeemiale ja ehitusmaterjalide tarneraskustele püsitakse töödega graafikus. Näiteks oli ehitajal viiruse tõttu tõrkeid monteeritavate raudbetoon-seinapaneelide kättesaamisega, aga tänaseks on see probleem lahenenud ning Rohu 119 hoonekarp kenasti püsti. 

Praegu on tulevases üürimajas käimas kolmanda korruse põrandate ja vaheseinte ehitamine ning nagu sarikapidu reedab - hakatakse peagi majale katust paigaldama. Hoone valmimistähtaeg on novembri lõpp.

Rohu 119 projekt näeb ette ka Rohu tänaval trasside, teekatte ja tänavavalgustuse uuendamist ning kõnnitee rajamist. Trasse ja tänavakatet uuendatakse ca 145meetrisel lõigul alates Rohu-Niidu ristmikust kuni Rohu 119 majani. Sõidutee kõrvale tuleb kõnnitee, mida seal praegu pole, ning vanad valgustid asendatakse sel tänavalõigul uute energiasäästlike LED-valgustitega. Tänavakatte ja – valgustuse uuendamine läheb lahti suvel.

Rohu tänava üürimaja projekti kogumaksumus on pea 2,6 miljonit eurot. Sellest summast ümmarguselt miljon eurot moodustab SA KredExi antav toetus, miljon eurot on linna omafinantseering ning veidi üle poole miljoni euro tuleb riigilt Covid-19 investeeringutoetusena.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee
Veebilehel kasutatakse küpsiseid