Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
11.05.2021

Alanud nädal rõõmustab meid kena varasuvise ilmaga ja ka Pärnu keskrand näeb juba üsna suvine välja - liivaväli on sile, kiiged-pingid paigas ja päikesekummardajad mõnes tuulevaiksemas kohas peesitamas.
Varem pidi Pärnu suurim supelrand vastama suvistele nõuetele 15. maiks, aga alates käesolevast aastast on selleks tärminiks 1. mai.

Suveks valmisoleku varasemaks nihutamine on tingitud ennekõike inimeste ootusest hakata rannavõimalusi kasutama kohe kui ilm seda lubab, aga ka Pärnu linna enda soovist pikendada esindusranna aktiivset hooaega. Kuna lehekuu võib juba esimestel nädalatel pakkuda tõelist suvesooja ning tuua mere äärde suplejaid, päevitajaid kui spordiharrastajaid, oleks tülikas asuda alles siis liiva sõeluma ja kilpteesid paika sättima.

Suvistele nõuetele vastamine tähendab Pärnu rannahoolduse lepingu järgi, et hooldatavalt rannaalalt on ära koristatud talve jooksul kogunenud olmeprügi ja randa uhutud risu, promenaad, kõnniteed, trepid ja purskkaevude ümbrus liivast puhtaks tehtud, rannainventar vastavalt vajadusele remonditud või värskendatud ja õigesse kohta paigaldatud.

Need tööd ongi tänaseks ühel pool: liiv on sõelutud ja tasandatud, prügikastid, kiiged ja istepingid rannaribale laiali viidud ning liival talvitunud kuurordielevandi liumägi madalasse merevette tagasi tõstetud.
Lõviosa kilpteedest on paigas ning kohal on ka rannahoone kõrvalt mere äärde viiv täiesti uus avar puittee.

Kolm meetrit lai ja 50 meetrit pikk puidust jalutustee on mõeldud vaegnägijatele, liikumispuudega inimestele ja lapsevankritega liikujatele, et hõlbustada nende pääsu randa. Teel on tugevad viis sentimeetrit kõrged ääred, mis on piiratud liikumisvõimega või nägemispuudega inimestele rajal püsimisel abiks. Ühtlasi on see puittee üks kahest Pärnu keskranna kiirabiteest, mida mööda pääseb tehnikaga otse veepiirile. Teine samasugune tee tuleb Side tänava pikendusele.

Mõned keskranna kevadised heakorratööd nihkusid aprillikuu heitlike ilmade tõttu mai algusse. Näiteks istepinke ei saanud Pärnu keskranda hooldavad Keskkonnahoolduse Eesti OÜ ja Keskkonnahoolduse OÜ madala õhutemperatuuri tõttu üle võõbata enne, kui ööpäevane keskmine temperatuur kerkis püsivalt üle viie soojakraadi.

Kevadist rannakoristust on mõjutanud ka promenaadi rekonstrueerimistööd. Ehituse tõttu on pool promenaadist ja Side tänava ots ühes purskkaevuga ajutiselt kinni ja seal tavapäraseid heakorratöid pole praegu võimalik teha, kuid suuremat osa keskrannast see ei puuduta.

Rannatualettidest on praegu avatud Rannastaadioni oma (sissepääs Kuuse tänava poolt), konteiner-WC (Steffani suverestorani taga) ja Sunseti tualett promenaadil (Lehe tänava purskkaevu juures). Suve lähenedes ja promenaadi valmides tuleb avalikke tualette juurde.

Rannaliste ohutusel hoiab saabuval suvel silma peal AS G4S Eesti. Rannavalve töötab 1.-13. juunini iga päev kell 10-18, 14. juunist-15. augustini kell 10-20 ja 16.-31. augustini kell 10-18. Valvepiirkond ulatub Side tänava pikendusest naisterannani. Peale ohutuse tagamise pakuvad vetelpäästjad rannas esmaabi. Lapsevanemad võivad rannavalvuritelt küsida laste käepaelu, millele saab vanema telefoninumbri kirjutada.
Vetelpäästjate kasutuses on kaks punast rannavalvetorni ja needki on tänaseks paigas.

Ühe- ja kahekohalised rannakabiinid toimetab OÜ Siris plaažile hiljemalt 15. maiks nagu leping ette näeb.

AS Pärnu Vee kolmest veepüstikust, kust saab tasuta puhast kraanivett nii janu kustutamiseks kui käte-jalgade pesemiseks, on praegu tööle pandud kaks: üks naisteranna sissepääsu juures ja teine Lehe tänava pikendusel laste mänguväljaku ääres. Side tänava pikenduse veepüstik on promenaadi ehituse tõttu veel kinni.

Veebruari lõpus alanud promenaadi rekonstrueerimine jõuab lõpule juunis. Uuendamisel on see osa rannapromenaadist, mis ulatub Side tänava pikendusest promenaadi keskel asuvate puitplatvormideni.
Kuna rekonstrueerimistööde käigus tuli ilmsiks, et Side tänava pikendusel asunud kanalisatsioonipumpla vajab välja vahetamist, lükkub promenaadi valmimine juuni alguselt 18. juunile.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid