Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
14.05.2021


Pärnu linn ja siinsed ettevõtjad olid eelmisel kevadel Eestis esimesed, kes tulid välja sihtkoha tarbijamärgisega „Siin on turvaline“. Tänaseks on terviseturvalisusega seotud tarbijamärgis laienenud EAS-i eestvedamisel kõikjale Eestis.

Pärnu linnavalitsuse turismiarenduse spetsialisti Ave Lääne sõnul on märgi eesmärk jätkuvalt sama: suurendada külastajates usaldust turismiasutuste vastu ja pakkuda inimestele kindlustunnet, et selles kohas peetakse kinni nõutud ohutusreeglitest.

Kuna Covid-19 nakkusrisk jääb veel pikaks ajaks mõjutama inimeste reisimis- ja külastusotsuseid, ei kao vajadus terviseturvalisuse tarbijamärgise järele niipea. Turvalisusemärki ei saa teenusepakkuja niisama, selle omandamiseks peab ta kinnitama, et järgib koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kõiki terviseameti juhiseid. Käitumissoovitused ja juhised on asutuseti erinevad, täpse ülevaate neist leiab terviseameti kodulehelt.

Lääne räägib, et märgise olemasolu on oluline näitaja ennekõike just välisturistide jaoks, kuid tähtsaks peavad seda ka meie inimesed. „Reisisihtkoha või ka näiteks külastatava söögikoha valikul võib sellise märgise olemasolu olla määrav,“ ütleb Lääne.

Kuna nüüdseks on „Siin on turvaline“ tarbijamärgis laienenud üle Eesti, ja et alates käesolevast aastast vastutab Pärnu linnavalitsus kogu Pärnu maakonna turismiturunduse eest, on Pärnumaa ettevõtetele välja antav märgis mullusega võrreldes pisut muutunud.

Varasema „Pärnu linnavalitsus soovitab, ettevõte kinnitab: Siin on turvaline“ asemel on sel nüüd ingliskeelne kiri, mille eestikeelne tõlge kõlab nii „Visit Pärnu soovitab, meie kinnitame. Siin on turvaline“.

Märki saavad taotleda kõik Pärnumaal tegutsevad vastutustundlikud majutus- ja toitlustusasutused, muuseumid ja turismiatraktsioonid, konverentsi- ja seminaripaigad ning siin toimuvad sündmused.

Uue märgi peavad taotlema ka kõik need ettevõtted, kel oli seni „Pärnu linn soovitab“ sõnumiga märk.

Turvalisusemärgise aktsiooniga liitumine on ettevõttele tasuta. Märgise saamiseks tuleb täita elektrooniline kinnitusvorm.
Tarbijamärgise saamine ja kandmine tähendab järjepidevat tööd. Reeglite rikkumise korral kaotab teenusepakkuja õiguse märgist kasutada.


Lisainformatsioon:
Ave Lääne
Pärnu linnavalitsuse turismiarenduse spetsialist
444 8364, 5191 0167
ave.laane[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid