Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
17.05.2021

Pärnu linnavalitsus ja Tallinna teaduspark Tehnopol kutsuvad Pärnu ettevõtteid osalema tööstuse digitaliseerimise inspiratsioonipäeval. Üritus toimub kolmapäeval, 2. juunil kell 9-13 Strandis.

Inspiratsioonipäeva keskmes on ettevõtete digikogemused, digitaliseerimise tööriistad, rahastusvõimalused ja programmid. Oma kogemuslugusid jagavad erinevate tööstusvaldkondade (puidu termotöötlus, veterinaartoodete tootmine ja elektroonikatoodete koostamine) esindajad.

Pärnu linnavalitsuse ettevõtluse spetsialisti Toomas Toodu sõnutsi tuli digitaliseerimispäeva soov kohalikelt ettevõtetelt. „Tahetakse digiteemadest rohkem teada saada ja kuulda teiste kogemusi. Samuti soovitakse infot millised on rahastamise või koostöövõimalused kohaliku omavalitsuse, organisatsioonide ja ühingutega. Võib öelda, et digitaliseerimise inspiratsioonipäev on nagu ettevõtjate ümarlaud, aga tavapärasest suuremas ringis,“ ütleb Toodu.

Tehnopoli innovatsioonijuht Kadi Villers räägib, et digipöördega tegelemine on täna olulisem kui kunagi varem. „Üleilmne koroonapandeemia on näidanud kuivõrd globaliseerunud, üksteisest sõltuvad ja haavatavad on rahvusvahelised tarneahelad. Lahendused, mis aitavad neid tarneahelaid paremini analüüsida, monitoorida, planeerida ja juhtida, annavad tööstusettevõtjatele olulist efektiivsust ja konkurentsieelise,“ märgib Villers.

Pärnu inspiratsioonipäeval astuvad teiste seas üles Thorgate OÜ, Thermory AS ja Note Pärnu OÜ esindajad, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse tööstuse digitaliseerimise projektijuht Kersti Kuusksalu ja Civitta Eesti AS rahvusvaheliste projektide meeskonna juht Reesi Lepa.

Aruteludes löövad kaasa ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt, Eesti IKT klastri juht Doris Põld, Eesti masinatööstuse liidu nõukogu esimees ja teadus-arendusnõunik Tõnu Lelumees ning ettevõtjad.

Toodu selgitab, et Tehnopol pidas esinejate valikut kokku pannes oluliseks tuua pärnakate ette mitte üksnes klantsitud digiedulugusid, vaid ka praktilisi näiteid sellest, kuidas mõnel puhul on tegelikkus ettevõtte plaanidest üsna erinevaks osutunud, on tulnud ületada mitmeid proovikive ja oma kavatsusi jooksvalt korrigeerida. Säärastes lugudes jagub väärtuslikku õppe- ja mõtteainest ning nende näidetega saavad kuulavad hästi samastuda.

Miks on inspiratsioonipäev suunatud just tööstussektorile? Toodu sõnul on Eesti avaliku sektori digivõimekus küll laialt tuntud, kadestatud ja eeskujulik, kuid paraku ei saa sama öelda meie tööstussektori digivõimekuse kohta.

„Ehkki ettevõtete lõikes on tasemed erinevad ja meil on ka väga kõrgelt digitaliseeritud tööstusettevõtteid, oleme muu Euroopa tööstusettevõtetega võrreldes statistiliste näitajate poolest endiselt mahajääjate hulgas. Samas on hea meel tõdeda, et 2020. aasta tööstussektori uuringu põhjal on Eesti tööstusettevõtetes jõudsalt kasvamas investeeringud digilahendustesse ja robotitesse kui ka uute lahenduste kasutuselevõtt,“ nendib Toodu.
Inspiratsioonipäeva esinejad ja teemad valis Tallinna teaduspark Tehnopol. Pärnu linnavalitsus toetab üritust 4000 euroga.

Inspiratsioonipäeval osalemine on huvilistele tasuta, üritusel osalemiseks tuleb end registreerida, seda saab teha siin. Registreerida saab 30. maini (kaas arvatud).


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid