Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
17.05.2021


Kuna sellest aastast on kõik Pärnu maakondlikud turismitegevused, sh ka turismiinfo levitamine, koondunud Pärnu linna alla ning Pärnumaa külastuskeskus on oma tegevuse lõpetanud, saab nüüdsest paberkandjal piirkondlikku turismialast teavet kahest kohast: Kuninga tänaval asuvast uuest kohvik-poest SONNE ning Pärnu Rannapargis avatavast kohvikust Kauss ja Uulits.

Pärnu linnavalitsuse turismiarenduse peaspetsialisti Orvika Reilendi sõnul on piirkondlike külastuskeskuste ja turismiinfopunktide külastatavus langenud kõikjal Eestis ning vajadust sellise koha järele, mis tegelebki vaid turistidele info andmisega, Pärnus enam pole.

„Enamus reisijaid saab tarviliku teabe kätte nutiseadme abil erinevatest digikanalitest. Trükitud infolehed, reklaamvoldikud ja brošüürid on info edastamise mõttes jäänud selgelt tahaplaanile. Samas on aga endiselt inimesi, kes eelistavad külastusplaane tehes või vaatamisväärsusi otsides just neid infokandjaid. Seetõttu ei saa me praegu veel tasuta jagatavatest trükistest täielikult loobuda,“ tõdeb Reilend.

Reilendi kogemuse põhjal eelistavad paberil linna- ja maakonnakaarte, reisijuhte jms peamiselt vanemaealised külalised. Lisaks soovivad paberkandjal trükiseid tihti ka loodushuvilised ja seljakotiga rändajad.

Paberkujul on praegu olemas Pärnu ja Pärnu maakonna imagotrükised, infotrükis „Lastega Pärnus ja Pärnumaal“, nii linna kui maakonna kaardid kui mõned muud turismialased infovoldikud ja -raamatukesed.

Kõige värskemat turismiinfot saab alati lehelt visitparnu.com ja Visit Pärnu sotsiaalmeediakanalitest: Facebook (Visit Pärnu), Instagram (visitparnu) ja Youtube (VisitParnu).

Disainipood-kohvik SONNE on tänasest (esmaspäevast) avatud aadressil Kuninga 34. Väikesest hubasest ärist saab osta maitsvat kohvi, sisustus- ja kunstitarbeid ning toataimi. Tasuta turismitrükiseid saab siit aastaringselt. Maikuus on SONNE uksed lahti iga päev kell 11-17 ja alates juunist kell 10-19.

Teine turismiinfo levitaja, Rannapargi südames juunis uksed avav kohvik Kauss ja Uulits, on hooajaline ning on suvekuudel avatud iga päev kell 11-22. Peale turismiinfo pakub Kauss ja Uulits külastajatele värskest toorainest valmistatud kvaliteetset tänavatoitu.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


 

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid