Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
17.05.2021

Pärnu Raeküla lasteaia hoone energiatõhususe parandamiseks välja kuulutatud riigihanke võitis OPTIMUS EHITUS OÜ, kes ainsa pakkujana oli valmis töö ette võtma 548 756,60 euro eest.

1966. aastal valminud Raeküla lasteaeda on aastate jooksul mitu korda remonditud ja nüüdisajastatud, kuid hoone ventilatsioon ja küttesüsteem on 55 aastat vanad. Selleks, et lasteaed hakkaks vastama C-energiaklassi nõuetele, soojustatakse maja välisseinad, vahetatakse välja aknad, paigaldatakse õhksoojuspumbad ja katusele päikesepaneelid. Hoonesse pannakse soojatagastusega ventilatsioonisüsteem ning vahetatakse välja osa vee- ja kanalisatsioonisüsteemist.

Tööd peaks algama 1. juunist ning lõppema siseruumides augusti keskpaigas ja väljas septembri teisel poolel. Lapsi, kes parasjagu koos vanematega ei puhka, võtab vastu Mai lasteaed.

Rekonstrueerimise järel vähenevad Raeküla lasteaia kütteenergiakulud pea poole võrra. Koos projekteerimise, ehitusprojekti ekspertiisi ja omanikujärelevalve kuludega on ettevõtmise kogumaksumuseks üle 600 000 euro, millest 60 protsenti annab riik ja ülejäänu on linna omafinantseering.Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid