Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
24.05.2021

Homme, 25. mail kell 14 avatakse Pärnus Tammiste hooldekodu kaks uut maja, milles on poolesajale hoolealusele loodud kaasaegsed tingimused.

Esimene maja on 30-kohaline ühekorruseline eluhoone, milles on neli ühe- ja 13 kahekohalist tuba. Ligi pooled selle maja hoolealused on toodud endisest Londoni majast, milles puudub lift. Londoni maja esimest korrust hakkab lastesõimena kasutama Tori vald, pääsud teisele korrusele suletakse.

Lisaks hoolealuste tubadele on 30-kohalises majas meditsiinituba, garderoob nii töötajatele kui ka külastajatele, tualetiga külalistetuba, eraldi pesuruumiga personalituba, koridoris asuv invatualett, söögi- ja tegelusruum. Hoolealused saavad kasutada terrassi, mõlema maja juures on 14-kohaline autoparkla.

20-kohaline hoone on kahekorruseline, lisaks ühistele ruumidele on selles kaheksa ühe- ja kuus kahekohalist tuba. Põrandad kütab soojaks õhk-vesi soojuspump, mida abistavad päikeseenergiat salvestavad päikesepaneelid.

Mõlemad majad on kaetud internetiga, igas toas on teler. „Järjest enam kasutatakse internetti. Seda teevad nii külastajad kui ka hoolealused, kellel töötajad aitavad kaugel elavate lähedastega suhelda,“ rääkis hooldekodu juhataja Riido Villup.

Tubades asuvatele multifunktsionaalsetele vooditele on võimalik mõlemast küljest ligi pääseda, voodile saab ette tõmmata eralduskardina. Valgusteid on võimalik nii voodi kui ukse juurest sisse lülitada, voodist põrandale astudes hakkab tööle liikumisanduriga teekonnavalgusti. „Nii ei häiri näiteks öösel väljakäigus käiv hoolealune toakaaslast,“ selgitas Villup.

Igas toas ja koridoris on termostaat, mis võimaldab ruumi temperatuuri oma soovi järgi reguleerida. Hubasust lisavad vanamoodsam tapeet, toalilled ja pildid, mida lubatakse voodi kohale riputada. Tualetid asuvad nii tubades kui koridorides, pesemisruumid on koridorides, sest üldjuhul hoolealused end ilma kõrvalise abita ei pese. 20-kohalise maja eri korrustel on pesuruumides lisaks duššidele ka vannid.

Ratastooliga liikumise hõlbustamiseks on mõlema maja sissepääsu juures kaldteed ja koridorides topeltkäsipuud, mis asuvad eri kõrgustel. 20-kohalise maja ülemisele korrusele viib häälselgitustega lift. Tähtpäevi on võimalik tähistada teistest eraldatud puhkeruumides, oma toiduainete hoidmiseks on eraldi külmikud.

„Oleme püüdnud arvestada võimalikult paljude pisiasjadega. Need kaks maja on vähemalt omavalitsuste peetavatest hooldekodudest kindlasti ühed moodsamad,“ lausus Villup.

Mõlema maja nimed avalikustatakse avamisüritusel. Hooned ehitas OÜ Optimus Ehitus. 30-kohaline ühekorruseline hoone maksis koos käibemaksuga 831 000 eurot ja selle eest tasus linn. 20-kohalise kahekorruse hoone ehitamiseks kulus 748 364 eurot, millest 61 protsenti tasub riik.

Uute eluhoonete ehitamise tõttu sai Tammiste hooldekodu juurde 29 kohta, sest tühjaks kolitud Londoni majas oli ette nähtud 31 kohta. Kokku on nüüd Tammiste hooldekodu kuues majas 177 kohta, millest 18 asuvad Jõõpre Kodus.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid