Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

01.06.2021

Täna, 1. juunil algab Eesti supelrandades ametlik rannahooaeg. Pärnu keskrannas hoiavad rannalistel silma peal G4Si vetelpäästjad.

Vetelpäästjad on Pärnu rannas tööpostil:
» 1.–14. juunini kell 10–18
» 15. juunist 15. augustini kell 10–20
» 16. augustist 31. augustini kell 10–18.

„Kõige tähtsam on, et rannakülastajad ei jätaks pere noorimaid liikmeid veekogu ääres omapäi,“ rõhutab G4S Eesti rannavalve juht Henry Seemel. Eelmisel suvel päästsid G4Si vetelpäästjad kiire ja õigeaegse sekkumisega uppumisohust mitu väikest last, keda vanemad ei jälginud. „Väikesed lapsed on väga uudishimulikud, kuid ohte nad veel hästi ei taju, mistõttu on vanema juuresolek õnnetuste ennetamiseks väga oluline,“ toonitab Seemel.

Pärnu rannas on ujumisala tähistatud poidega. Selles alas on ujumine turvalisem – vesi pole liiga sügav ja ujuja jääb reeglina vetelpäästjate vaatevälja. Samuti tähistavad poid seda ala, mis on mõeldud ainult suplejatele, mitte veesõidukitele või surfaritele.

„Enne ujuma minemist tasub endale ausalt tunnistada – kui hästi sa tegelikult ujuda oskad? Samuti peab kuulama oma tervist, sest igal suvel tabab mõnda eakat suplemise ajal terviserike, mille tõttu satub inimene lisaks veel uppumisohtu,“ hoiatab Seemel.

Rannavalvurid tuletavad meelde, et omavalitsuse heakorraeeskiri lemmikloomaga avalikku randa tulla ei luba ja vetelpäästjad jälgivad sellest reeglist kinnipidamist. „Õnneks leidub palju mõnusaid supluskohti neljajalgsetele sõpradele ka väljaspool ametlikku rannaala,“ ütleb rannavalve juht.

Lisaks lemmikloomadele tuleks koju jätta ka alkohol ja klaastaara ning Pärnu keskrannas ei tohi liivaalal ka suitsetada. „See-eest haarake päikeselisel päeval randa kaasa päikesekreem, joogivesi ja rõõmus meel,“ soovitas Seemel.

AS Pärnu Vesi on kolme kohta Pärnu rannas paigaldanud veepüstikud, kust saab võtta joomiseks ja pesemiseks tasuta kraanivett. Veekraanid asuvad naisteranna sissepääsu juures, Lehe tänava pikendusel Rannahoone juures asuva laste mänguväljaku juures ja Side tänava pikendusel parkla kõrval.

Alates 1. juunist on avatud www.g4s.ee/rannad lehekülg, kust saab infot randade õhu- ja veetemperatuuri ning rannakülastajate arvu kohta. Sama infot vahendavad ilmajaam.postimees.ee ja ilm.ee.


Lisainformatsioon: G4S Eesti kommunikatsioonijuht Reimo Raja, 5661 9659

Vaata lisaks:
» Pärnu rand
» Pärnu supelranna kasutamise ja hooldamise kord


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid