Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
02.06.2021


Pärnu linnavalitsus ja Pernova hariduskeskus kutsuvad kõiki sel laupäeval Pärnu rannas toimuvale keskkonnakaitsepäevale.

5. juunil tähistatakse ülemaailmset keskkonnakaitsepäeva, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu maailma keskkonnaprobleemidele ning tõsta inimeste keskkonnateadlikust.

Pärnakad ja linna külalised on teretulnud neil teemadel kaasa mõtlema Pärnu keskrannas. Mõtiskleme koos, kuidas igaüks meist saab panustada Läänemere ja Läänemere-äärsete rannaalade keskkonnahoidu ning mida teha selleks, vähendada oma ökoloogilist jalajälge.

Laupäeval kella 15st kuni kella 18ni on spaahotell Hedoni kõrval rohealal püsti „Hoia merd“ kampaaniatelk, kus saab Pernova hariduskeskuse õpetajate juhendamisel teada uusi põnevaid fakte mere ja selle asukate kohta ning osaleda keskkonnaalastes mängudes.

Keskkonnakaitsepäevale on oodatud igas vanuses huvilised, tulla võib kasvõi kogu perega. Kõik tegevused „Hoia merd!“ telgis on tasuta.

Keskkonnakaitseüritust Pärnu rannas korraldab Pärnu linn ja selle toimumist toetab Euroopa regionaalarengu fondi programm „INTERREG Baltic Sea Region Programme 2014-2020“.

Et Läänemere käekäik ja hea tervis sõltub otseselt inimestest ehk sellest, mida ja kui palju me tarbime ning mida teeme pärast prügiga, maabub sel nädalal Pärnu rannas hiiglaslik Prügikala skulptuur.

Metall- ja plastpudelitega täidetud kümnemeetrine ja 2,5 tonni kaaluv installatsioon juhib tähelepanu tarbimisele ja loodusesse maha jäetud prügile. Ei ole ju saladus, et kasvavad jäätmekogused, eelkõige just segapakendite aina laialdasem levik, on rannaalade jaoks tõsine probleem ning prügistumine mõjutab oluliselt ka mereelustikku. Ainuüksi Pärnu keskrannast viiakse igal aastal ära kuni 14 tonni prügi.

Prügikala jääb randa kuni sügiseni, aga „Hoia merd!“ kampaaniatelki saab laupäevase keskkonnapäeva järel näha suvepealinna esindusrannas uuesti juulikuus, kui Pernova hariduskeskus teeb algust oma igasuvise teavituskampaania ja – tegevusega.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee
Veebilehel kasutatakse küpsiseid