Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
03.06.2021


Pea 70 Pärnu regioonis tegutsevat ettevõtjat kogunes eile Strandi Pärnu linnavalitsuse ja Tallinna teaduspargi Tehnopoli korraldatud digitaliseerimise inspiratsioonipäevale.

Kuna üritus oli mõeldud ennekõike tööstusettevõtetele, tulid ettekandeid ja mõttevahetusi kuulama valdavalt piirkonna tootmis- ja tööstussektori esindajad. Päeva jooksul käis lavalt läbi üle tosina esineja-sõnavõtja. Digitaliseerimise kogemusi jagasid kuulajatega Thorgate OÜ, Thermory AS, Note Pärnu OÜ, Interchemie Werken de Adelaar Eesti AS, Eziil Production Intelligence OÜ ja Global Reader OÜ esindajad.

Esimesena üles astunud Thorgate OÜ tööstus 4.0 projektijuht Karl Õkva ütles, et digitaliseerimine ei pea olema keeruline ja seda pole põhjust karta. „Lihtsustatult öeldes on digitaliseerimise eesmärk suurendada tootlikkust ehk teha sama ressursiga rohkem ära. Kui küsida ettevõtete juhtidelt, et miks nad soovivad digitaliseerimisse panustada, siis enamus neist soovib digitaliseerimise abil suurendada ettevõtte efektiivsust ja digitaliseerimises nähakse pigem võimalusi kui riske. Digitaliseerimine annab selgelt konkurentsieelise,“ sõnas Õkva.

Samas leidub Õkva ütlust mööda skeptikuid, kes ei näe digitaliseerimises või automatiseerimises piisavat kasutegurit või siis tunnevad nad, et ei suuda digitaliseerimises teistega sammu pidada. „Teha midagi lihtsalt seepärast, et teised teevad, ei ole mõtet. Digitaliseerimise soov peab ettevõttel endal olema. Ja ettevõttel peab ka olema seda toetav pikem visioon või lõppeesmärk ning kindlasti ka tegevuskava. Esimese asjana võiks mõelda, mis saaks minu firmas olla need tööd ja tegevused, mille digitaliseerimine aitab kokku hoida energiat ja ressursse ning anda konkurentide ees eelise,“ rääkis Õkva.

Ehedaid näiteid sellest, kuidas ühtlustada, lõimida, digitaliseerida ja/või automatiseerida tootmis-, töökorralduslikke-, tarne- ja logistikaprotsesse ehk praktilisi lugusid elust enesest jaganud Thermory, Note Pärnu ja Interchemie Werken de Adelaar Eesti ettekannetest jäi kõlama kindel soovitus: digitaliseerimisse tasub igal juhul panustada. „Digitaliseerimine on aidanud meie ettevõttel kasvada ja töökvaliteeti tõsta. Oleme termopuidu tootmises maailma turuliider. Tulevik on robotite päralt. See kõlab klišeena, ent on tõsi. See ei tähenda ilmtingimata, et masinad võtavad inimestelt töö ära, küll aga saavad inimesed tänu masinatele teha kõrgema lisandväärtusega tööd,“ tõdes näiteks Themory Reola tehase juht Fredi Kaasik.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse tööstuse digitaliseerimise projektijuht Kersti Kuusksalu ja Civitta Eesti AS rahvusvaheliste projektide meeskonna juht Reesi Lepa andsid oma ettekannetes ülevaate digitaliseerimisega seotud toetustest, meetmetest ja projektidest nii siinsamas Eestis kui ka Euroopas.

Inspiratsioonipäeva aruteludes lõid teiste seas kaasa ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt, Eesti IKT klastri juht Doris Põld, Eesti masinatööstuse liidu nõukogu esimees ja teadus-arendusnõunik Tõnu Lelumees ja Pärnu abilinnapea Silver Smeljanski.

Päeva viimasest arutelust jäi kõlama, et Eesti tööstussektor vajab infotehnoloogilist arenguhüpet, kvalifitseeritud tööjõudu, tegeleda tuleks rohepöördega ja otsida koostööpartnereid ning mis olulisim – ettevõtjatel peab olema julgust riskida. Praegu on Eesti tööstusettevõtete digitaliseerituse tase seinast seina, jäädes keskmiste näitajate poolest alla nii Lätile, Leedule kui Põhjamaadele.

Eilne tööstusettevõtjatele suunatud inspiratsioonipäev ei jää viimaseks seesuguseks kokkusaamiseks. Juba sügisel plaanib Pärnu linnavalitsus korraldada ettevõtjatele rohetehnoloogiaid käsitleva inspiratsioonipäeva.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Volikogu istungi otseülekanne

Veebilehel kasutatakse küpsiseid