Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
10.06.2021


Esmaspäeval, 14. juunil alustavad Pärnus malevasuve esimesed tänavused malevarühmad. Juunis, juulis ja augustis toimuvatel malevatöödel Pärnu keskuslinnas ning Audru, Paikuse ja Tõstamaa osavallas osaleb 27 rühmas pea 280 koolinoort vanuses 13-17.

Malevasuve avamine toimub pühapäeval, 13. juunil Valgerannas.

MTÜ Pärnumaa Õpilasmaleva (PÕM) tegevjuhi Hannele Uutsalu sõnul ootavad keskuslinna malevlasi ees valdavalt tuttavad heakorratööd kalmistutel. „Nagu varasematel aastatel saavad selgi korral suuremad linna kalmistud noorte abiga Võidupühaks korda. Malevlastel tuleb Alevi, Vana-Pärnu ja Metsakalmistul riisuda-rohida hauaplatse ja vahekäike, istuda taimi, teha värvimistöid ja korrastada jalgteid,“ räägib Uutsalu.

Raeküla metsarajal koristavad malevlased ära varem maha võetud puud ja võsa ning puhastavad metsaalust olmeprügist.

Juulis alustab keskuslinnas tööd teine malevavahetus, kus on peamiselt muinsuskaitserühmad. Nende ülesandeks on restaureerida kalmistutel vanu hauariste ja -piirdeid.

Osavaldadeski vastutavad malevarühmad enamjaolt avalike kohtade korrashoiu eest (pargid, kergliiklusteed, Valgerand, matkarajad jmt), teevad abitöid majutusasutuses (Ojako puhke- ja koolituskeskus) ning täidavad erinevaid ülesandeid kohalikus raamatukogus ja muuseumis (Tõstamaa).

Paikuse alevis on noorte pärusmaaks kõikvõimalikud heakorratööd nagu teeäärte rohimine, pinkide värvimine, alevi mänguväljakute ja kooli liivakattega võrkpalliplatsi puhastamine rohust ning heakorratööd discgolfi pargis (radade katmine puiduhakkega, parki jääva metsaluse puhastamine murdunud okstest jms).

Valgerannas on malevlaste rühmad jaotatud nõnda, et kogu rannahooaja vältel oleks rannas tagatud heakord. Nagu varasematel aastatel teevad malevlased seal selgi suvel villa Andropoffist kuni Audru poldrini paar-kolm korda nädalas prügikoristusringe. Lisaks korrastavad Valgeranna parkla ääri, immutavad ära laudtee, WC-hoone ja vajadusel istepingid ning vahetavad pinkidel mädanenud lauad uute vastu.

Audru alevikus rohivad koolinoored osavallakeskuse ümbrust ja kraamivad mänguväljakute liivaalasid. Nagu keskuslinnas Pärnus on ka Audru malevlaste hooleks korrastada kalmistul vanu mahajäetud haudu, rohida mälestusmärgi ümbrust ja võõbata pingid üle.

Tõstamaal toimetavad õpilasmalevlased peamiselt Tõstamaa mõisas, kus on abiks turismiinfopunktis ja teatrietenduste ajal.

Valdava osa sellesuvistest Pärnu malevatöödest võimaldab noortele Pärnu linnavalitsus, ettevõtetest palkavad läbi PÕMi suveks koolinoori appi Ojako puhke- ja koolituskeskus, MTÜ Jõõpre Külaselts ja SA Tõstamaa Mõis.
Pärnu linna rühmadesse saavad eelisjärjekorras Pärnu sissekirjutusega noored. Kui on vabu kohti, võetakse rühma võtnud noori ka mujalt Pärnumaalt.

On nii ööbimiseta kui ka ööbimisega rühmi. Ööbimisega rühmad peatuvad traditsiooniliselt Valgeranna kämpingutes ja sel aastal esimest korda ka Ojako puhke- ja koolituskeskuses.

Tõeline malevaelu algab Uutsalu sõnul pärast tööd. „Koos veedetud tööväline aeg ja ettevõtmised on noorte jaoks kõige oodatumad. Toimuvad põnevad meeskonnategevused, külastused, töötoad, kokkutulek, grillimised, sportimised jpm. Ühistegevuste plaan pannakse paika koos rühmajuhiga ja siin on igal malevlasel võimalus kaasa rääkida ning oma soove ja ideid väljendada,“ ütleb Uutsalu.

Pärnu linnavalitsus toetab PÕMi tegevusi 9200 euroga. See summa on mõeldud Pärnu linna õpilasmaleva rühmajuhtide töötasude tasumiseks, malevlaste T-särkide soetamiseks, toitlustamiseks ja ühistegevuste läbiviimiseks. Maleva kokkutulekut toetab linn 2850 euroga.

Lisaks sellele tasub linn Pärnu õpilasmalevlaste töötasud (selleks kulub linnaeelarvest ümmarguselt 47 500 eurot) ja soetab neile vajalikud töömaterjalid.
PÕMi toetavad ka Haridus- ja Noorteamet ning Pärnumaa Omavalitsuste Liit.Lisainfo:
Hannele Uutsalu
MTÜ Pärnumaa Õpilasmaleva tegevjuht
5804 7714
parnuopilasmalev[at]gmail.com


Pressiteate koostas:
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid